HABER AKIŞI
Reklamı Kapat
Reklamı Aç

“Cumhurbaşkanımızın, AK Parti’nin başına tekrar gelmesi bizde büyük bir heyecan uyandırıyor”

 Tarih: 19-05-2017 15:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eker, yaptığı açıklamada AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Dış İlişkiler Başkanlığının görevinin yabancı misyon şeflerinin ve Türkiye'de temsil edilen uluslararası kuruluşların temsilcilerinin içinde yer aldığı 250 civarında kişiyi davet etmek ve kongre salonunda ağırlamak olduğunu ifade etti.

Eker, kongreyi takip etmek isteyen yabancı basının mülakatları konusunda da Dış İlişkiler Başkanlığındaki başkan yardımcılarının ve uzmanların yardımcı olacaklarını belirterek, "Bu kongre, olağanüstü kongre olması hasebiyle yabancı misafirler, devlet adamları davet edilmedi. Dolayısıyla misyon şefleri takip ediyor." dedi.  

Türkiye tarihinde bir ilkin gerçekleşeceğini kaydeden Eker, "Cumhurbaşkanımız, partimize üye oldu. Şimdi partimizin organlarınca kongrede tek aday gösterilmesi söz konusu. Sayın Cumhurbaşkanımızın, kurucusu olduğu AK Parti'nin başına tekrar gelmesi bizde büyük bir heyecan uyandırıyor. Bütün dünya da bu önemli gelişmeyi yakından ve dikkatle izliyor. Bizim heyecanımız bir başka." değerlendirmesinde bulundu.

"Tanzimatla beraber gelişen tasavvur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı özlediklerini ifade eden Eker, "Onunla yakın çalışmak, onun hem tecrübesinden hem siyasi basiretinden, ferasetinden istifade etmek AK Parti için zenginlik kaynağıdır. O, lider olarak başımızda bulunduğunda daha bir güvenle, aşkla, heyecanla, kadrolar yüksek motivasyon kazanır." dedi.

AK Parti'nin parti programının bir medeniyet tasavvurunu ifade ettiğini kaydeden Eker, "2001'de kuruldu ama onun kodları ve şifreleri milletin gönlünde, hafızasında 150 senedir var. Tanzimatla beraber gelişen bir tasavvurdur. AK Parti programı böyle bir program." diye konuştu.

Avrupa'da yaşanan sıkıntıların altında "siyasi liderliklerdeki kuraklaşmanın" yattığını belirten Eker, aşırı sağ, ırkçı siyasetlerin Avrupa'da güç kazanmasının nedeninin de merkez siyasette yer alan partilerin güçlü liderlik sorunu yaşaması olduğunu vurguladı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ
  ASAYİŞ HABERLERİ
Havalanı ve Otogarda huzur operasyonu Havalanı ve Otogarda huzur operasyonu Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, "Huzur Arefe Operasyonu" kapsamında, i..
İzmit'te zehirli madde paniği! İzmit'te zehirli madde paniği! İzmit'te bir kargo firmasına gelen paketten sızan kimyasal madde ortalığı karışt..
Tarihi eser kaçakçılığından 25 kişi yakalandı Tarihi eser kaçakçılığından 25 kişi yakalandı Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı'nın Kocaeli, İstanbul, Bursa, Yalova ve Sakarya'..
İzmit'te azot sızıntısı paniği İzmit'te azot sızıntısı paniği İzmit ilçesinde bir azot tankından sızıntı meydana geldi. Ortaya çıkan azot gazı..
  SPOR HABERLERİ
Erhan Yılmaz içini döktü Erhan Yılmaz içini döktü Haftalardır ‘Satıldı, satılıyor, ortak alınıyor’ denilerek gündemden düşmeyen Ko..
Sinan’dan veda sinyali Sinan’dan veda sinyali Kocaelispor’da Oğuzhan Türkmen’in ardından takımın bir diğer golcüsü Sinan Pekte..
Başkan Aydın’dan teşekkür Başkan Aydın’dan teşekkür Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 2016-2017 sezonu kupa töreni ve i..
İlyas yuvadan uçabilir İlyas yuvadan uçabilir Gölcükspor’un genç ve başarılı kalecisi İlyas Türengül’e ilgi her geçen gün arta..
  KOCAELİ HABERLERİ
“İzmitliler, pinpon topuna döndü” “İzmitliler, pinpon topuna döndü” BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Mavi Kocaeli Gazetesi’ne bir ziyarette bulundu. Ken..
İlhan Bayram yeni genel sekreter İlhan Bayram yeni genel sekreter Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’ın Bilecik’e vali ..
NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI:  RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN! NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI: RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN! NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI: RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN!
Sanberk ailesi iftarda buluştu Sanberk ailesi iftarda buluştu Başiskele Yuvacık Aydınkent Mahallesi No: 232 adresinde uzun yıllar faaliyet gös..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Yukarı