HABER AKIŞI
Reklamı Kapat
Reklamı Aç

CHP 13 Belediyeyi istiyor!

 Tarih: 02-08-2017 12:17:01
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar basın mensupları ile buluştuğu toplantıda, “CHP’de kesinlikle kavga yok. Biz üç vekil arkadaş olarak örgüt seçimlerine kesinlikle karışmayacağımız yerel seçimlere aday olmayacağımız açıkladık. Hedefimiz 13 belediyeyi de almak “dedi

Gebze Antik Cafe’de gerçekleşen toplantıya İl Yöneticileri Neşe Celep, Hikmet Koçoğlu, Hakkı Koçak, Lütfi İlhan, Mustafa Kaya, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Dilek Tan da katıldı.

TÜRKİYE’NİN MİLLETVEKİLİ GİBİ ÇALIŞTILAR

CHP Kocaeli İl Başkan Vekili Gökhan Ercan, “ Bölge Milletvekillerimiz ciddi çalışmaların ardından iki aylık bir arada hem neler yapacaklarını hem de 2. Yasama yılında neler yaptıklarını anlatacaklar. Bugün sadece Milletvekilimiz Av. Fatma Kaplan Hürriyet aramızda yok. Kendisi il dışında görevli olduğu için bugün bizlerle değil” dedi. Bölge Milletvekillerimiz sadece Kocaeli Milletvekilleri gibi değil Türkiye’nin Milletvekilleri gibi çalıştılar diyen Ercan, “Milletvekillerimiz herkesin sıkıntısına koştular. Telefonları 24 saat açık. Birbirleri ile de çok güzel uyum yakaladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 İKİ AY KOCAELİ’DE OLACAĞIZ

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “ Meclis bildiğiniz gibi iki ay tatile çıktı. Tatil olur olmaz ilk olarak İzmit’te şimdi de Gebze de basın mensubu arkadaşlarımızla buluştuk. Sizleri gerçekten özlemişiz. Bizler 7 Haziran’da seçildikten sonra böyle bir şey görülmedi. Tarihte böyle bir olay olmadı. 3 seçim ve bir darbe oldu. Yoğun bir meclis çalışmasıydı bizler açısından. Yüzlerce yasa tasarısı geçti. Bu yüzden bölgede biraz çalışmalarda hafif kaldık. Şimdi iki ay sizlerle birlikte olacağız. Kocaeli’ni gezeceğiz. Sorunlarını çözmeye çalışacağız” dedi.

 

 ÜLKEMİZ BÜYÜK BİR ÜLKE

Sizde yakından takip ediyorsunuz ülkemiz zor bir dönemden geçiyor diyen Tarhan, “Ülkemiz büyük bir ülke. Demokrasi güçlü bir ülke. 15 Temmuz darbesi ordunun yaptığı bir darbe değildi. Ordunun içerisinden çıkmış teröristlerin yapmış olduğu bir darbe girişimiydi. Ama 20 Temmuz itibariyle ülkede bir sivil darbe yapılmıştır. Her alanda yüzlerce insan ya görevlerinden uzaklaştırılmış ya da tutuklanmıştır. Ama siyasi ayağı hiçbir zaman gündeme alınmamıştır. Bizler her zaman şunu söyledik. Fetö terör örgütü ile ilişkisi olan bütün siyasetçileri ortaya koyun diyoruz. Bu yüzden bizler CHP Milletvekilleri olarak TBMM’de büyük bir mücadele ile bu sorunları gündeme getirerek mücadele ettik. Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü tarihe geçmiştir. Bu yürüyüşe destek veren bütün vatandaşlarımıza ve özellikle emniyet güçlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GEBZE’NİN İL OLMASI GEREKİR

Gebze’nin sorunlarını biliyoruz diyen Tarhan, “Birçok kez bu sorunları mecliste de gündeme getirdik. Bizler CHP olarak 3 vekille Kocaeli’ni temsil ediyoruz. Bizler vekiliz. Sizlerin oylarıyla gittik. Bunun hakkını vermek için uğraşıyoruz. Sorunları biliyoruz ve çözüm bulmak için büyük mücadele veriyoruz. Ne yaparsanız yapın Gebze İzmit ile ayrılmış. Gebze’nin il olması gerekiyor. Bunun için de sizlerden de destek bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 VEKİLLERİN PERFORMANSI NEYE GÖRE ÖLÇÜLMELİ

CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “İki yılı değerlendirmek için buradayız. Yaptıkları çalışmalar hakkında olumlu olumsuz yazılar çıkıyor. Bizde neler yaptığımızı sizlerle paylaşmak için bu toplantıları yaptık” dedi. İki yıl içerisinde bir yasama yılına sığmayacak şeyler yaşadık diyen Akar, “3 seçim yaşandı. Hep seçim nedeniyle vatandaşla muhatap olmuşuz. Bunun içinde hep seçimden seçime geliyorsunuz serzenişiyle karşılaşırız. Peki Milletvekillerinin performansı neye göre ölçülmeli. Sokak çalışmalarına göre mi?, verdikleri soru önergelerine, araştırma önergesine, kanun tekliflerine, kürsü konuşmalarına göre mi? “ diye sordu.

VİZYON SAHİBİ BELEDİYELERE VE MİLLETVEKİLLERİNE İHTİYAÇ VAR

CHP Milletvekilleri bu kentin hakkını veriyor diyen Akar, “Bu kentte ne kadar sorun varsa bunu meclise götürüyoruz. Kamuoyunun gündemine taşıyoruz. Türkiye’nin gündemine oturttuğumuz konular var. Tabi ki bizlerin de hatası var. Ama bizim gösterdiğimiz çabanın 10’da birini iktidar milletvekilleri gösterse sorunların birçoğu çözülür.  80. İnci sırada Kamu yatırımı alan kentte yaşıyoruz. Kocaeli en çok kazanan, en çok vergi ödeyen kent olmasına rağmen. Kocaeli’nin problemleri çok. Bunun çözülmesi için Kocaeli’nin vizyon sahibi belediyelere ve milletvekillerine ihtiyaç var “ dedi.

 

HEDEFİMİZ 13 BELEDİYEYİ ALMAK

Örgüt içi seçimlerden bahseden Akar, “Örgütlerimizle hiçbir sıkıntımız yok. Kavga yok. Örgütlerimizle uyum içinde çalışıyoruz. Bahsedildiği gibi bir takım pazarlıklar, patronajlıklar olmuyor. Ne bir PM, ne bir Milletvekili, ne bir İl başkanı, ne bir ilçe başkanı patrondur. Bizde patron üyelerimizdir. Herkes çıkar aday olur. Kazansa da kaybetse de çalışmaya devam ediyor. CHP’de kesinlikle kavga yok. Biz üç vekil arkadaş olarak örgüt seçimlerine kesinlikle karışmayacağımız yerel seçimlere aday olmayacağımız açıkladık. Hedefimiz 13 belediyeyi de almak “ ifadelerini kullandı.

 

 YALAN KONUŞUYORLAR

Eksikleri gidermek hepimizin görevi diyen Akar, “Bunları sadece bizim söylememiz yetmiyor. Sizlerin, basın mensuplarının da muhalefetlik yapması gerekiyor” dedi. Yerel yönetimler bir facia diyen Akar, “Yatıp kalkıp Yuvacık Barajından bahsediyorlar. Abdest aldıkları su bile Yuvacık Barajının suyu. Karaosmanoğlu vaatlerimizin yüzde 70’ini yaptık diyor. Sadece yalan konuşuyorlar. Atıcılık dalında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu birinci durumda.  Ben buraya gelirken Raybüs’e binip geldim. Teleferiğe de Darıca İlçe Başkanımız bindi” diye konuştu.

HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

FETÖ’nün siyasi ayağının hiç gündeme getirilmediğini dile getiren Akar, “Bunların alayı FETÖ’cü. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de FETÖ’cü. Türkçe Olimpiyatlarını hatırlayın. FETÖ’cü derken 15 Temmuz da silahı aldı darbeci diye demiyoruz. Sağladıkları imkanları ve işbirlikleri olarak söylüyoruz. Milat 17-25 Aralık değil. Türkiye’nin en büyük hırsızlığıdır 17-25 Aralık. Bunlar hesap vermeden FETÖ bitmez. Bunlara hakkımızı helal etmiyoruz” dedi. Biz çalışmaya devam edeceğiz diyen Akar, “Sokaklarda olmaya devam edeceğiz. Kocaeli’nin sorunlarını gündeme taşımaya devam edeceğiz. 2019 Türkiye için milat olacak. Bunlardan hızla kurtulmamız lazım. Çünkü Türkiye’ye yazık oluyor” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  KOCAELİ HABERLERİ
İLKER AKŞİT'İN KÖŞE YAZISI: SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİN MİSAFİRLİĞİ BİTERKEN… İLKER AKŞİT'İN KÖŞE YAZISI: SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİN MİSAFİRLİĞİ BİTERKEN… İLKER AKŞİT'İN KÖŞE YAZISI: SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİN MİSAFİRLİĞİ BİTERKEN…..
SEBAHATTİN AYDIN'IN KÖŞE YAZISI: GAZETECİLİĞİ SİZDEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ SEBAHATTİN AYDIN'IN KÖŞE YAZISI: GAZETECİLİĞİ SİZDEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ SEBAHATTİN AYDIN'IN KÖŞE YAZISI: GAZETECİLİĞİ SİZDEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ..
İlk 50’de tanıdık bir börekçi İlk 50’de tanıdık bir börekçi Kısa adı TOBB olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye’nin en hızlı büyü..
"Askeri alan halka açılsın" Gebze ilçesinde yaşayan vatandaşlar, boşalan askeri alanın halkının hizmetine ve..
  ASAYİŞ HABERLERİ
Tüpraş’ta yangın paniği Tüpraş’ta yangın paniği Tüpraş’ta saat 14.00 civarında yangın çıktı.
Kocaeli’de 1 haftada Ne kadar uyuşturucu yakalandı? Kocaeli’de 1 haftada Ne kadar uyuşturucu yakalandı? Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu satıcılarına yönelik son bir ha..
Kamyonlar tehlike saçıyor Kamyonlar tehlike saçıyor İzmit'te, hafriyat kamyonunun açılan kasası üst geçide çarparak yola düştü. ..
İdris Alp’in acı günü İdris Alp’in acı günü AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp’in amcası Ahmet Alp vefa etti. Merhum Ahm..
  SİYASET HABERLERİ
Belediyelere neşter yolda Belediyelere neşter yolda İktidar Partisi, il yönetimlerinde başlattığı değişimin bir benzerini belediyele..
Esnaflar, dertlerini Sarıbay’a anlattı Esnaflar, dertlerini Sarıbay’a anlattı CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il yöneticileri ile birlikte İzmit sokakların..
Akşener isim isim açıkladı! Akşener isim isim açıkladı! Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, son günlerde yeni parti kuracağı ile gündemde olan ..
CHP’de kongre takvimi değişti CHP’de kongre takvimi değişti Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 26 Ağustos’ta Muhtarlık bölgesi delegeleri ve part..
  SPOR HABERLERİ
Kent derbisinde gol sesi çıkmadı Kent derbisinde gol sesi çıkmadı Önümüzdeki hafta başlayacak lig öncesi Kocaelispor son hazırlık maçında Gölcüksp..
Birlik’in rakibi Sakaryaspor Birlik’in rakibi Sakaryaspor Hazırlıklarını aralıksız sürdüren Kocaeli Birlikspor, bugün Alparslan Türkeş Sta..
Yıldız: Desteğe ihtiyacımız var Yıldız: Desteğe ihtiyacımız var Beyköy Belediyespor karşısında alınan 2-1’lik galibiyetin ardından konuşan Kocae..
Gölcük’te kent derbisi Gölcük’te kent derbisi Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren 3. Lig temsilcilerimizden Kocaelispor ile Göl..
  BAŞİSKELE HABERLERİ
Hafriyat kamyonu şarampole devrildi: 1 yaralı Hafriyat kamyonu şarampole devrildi: 1 yaralı Hafriyat kamyonu şarampole devrildi: 1 yaralı
Polisin uyuşturucu şüphesi doğru çıktı Polisin uyuşturucu şüphesi doğru çıktı İzmit'te Yunus timlerinin şüphelenerek durdurduğu otomobilden 12 fişek uyuşturuc..
Genç kızın acı sonu Genç kızın acı sonu İzmit'te, erkek arkadaşının kontrolünü yitirdiği motosikletten düşen 24 yaşında..
Önce vurdu sonra kaçtı Önce vurdu sonra kaçtı Kartepe’de kavşakta otomobile çarpan otomobilin sürücüsü olay yerinden kaçtı. Ya..
  İZMİT HABERLERİ
İzmit’e kurbanlıklar geldi İzmit’e kurbanlıklar geldi İzmit Belediyesi’nin Karadenizliler Mahallesi Çarşıbaşı Caddesi, Solaklar Yolu ü..
Beklenen yağmur geldi! Beklenen yağmur geldi! Kocaeli’de beklenen yağmur sonunda geldi. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmur s..
Binlerce kişi ölmüştü, Deprem müzesini böyle açtı Binlerce kişi ölmüştü, Deprem müzesini böyle açtı Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Gölcük Depremi’nin anısına açılan, d..
  KÖRFEZ HABERLERİ
KTO, Arap yatırımcıları Körfezle buluşturdu KTO, Arap yatırımcıları Körfezle buluşturdu Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı, BirleşiK arap Emirlikl..
Burada oturanlar camlarını açamıyor “Gece ayaklarımızda geziyor” Burada oturanlar camlarını açamıyor “Gece ayaklarımızda geziyor” Körfez’in Kuzey Mahallesi’nde oturanlar camlarını balkonlarını açamıyor ..
Onların aşkı ‘engel’ tanımadı Onların aşkı ‘engel’ tanımadı Körfez'de, görme engelli atlet 26 yaşındaki Buse Aras ile görme engelli judocu 2..
O İlçede dilek feneri yasaklandı O İlçede dilek feneri yasaklandı Son zamanlarda moda haline gelen ve halk arasında dilek feneri olarak bilinen uy..
  KARTEPE HABERLERİ
Kartepe’de hareket var Kartepe’de hareket var Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Karamürsel’deki sağlıklı yaşam yürüyüşüne Kart..
Kartepe’de muhteşem off-road şenliği Kartepe’de muhteşem off-road şenliği Kartepe Belediyesi, Kartepe Off-Road Kulübü ve Kartepe Doğal Hayatı Koruma ve Tu..
Derbent'in acı kaybı            Derbent'in acı kaybı Derbent'in acı kaybı
AK Parti’de O ilçeye 6 isim aday! AK Parti’de O ilçeye 6 isim aday! AK Parti'de temayül öncesi başkanlık adaylarının isimleri netlik kazanmaya başla..
  KANDIRA HABERLERİ
Cezaevindeki mahkumlara soruşturma açıldı Cezaevindeki mahkumlara soruşturma açıldı Nuriye ve Semih için destek için açlık grevine çıkan Kandıra 2 No’lu F Tipi Ceza..
Kandıra sınıf atladı! Kandıra sınıf atladı! Kandıra, Resmi Gazete'de yer alan yönetmeliğe göre 3. sınıf ilçe konumundan 2. s..
Köpekler plaja indi Köpekler plaja indi Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde sahipsiz köpekler sürü halinde plaja girdi. Deniz..
Kandıra karpuzunda hasat zamanı Kandıra karpuzunda hasat zamanı Kandıra’da yetiştirilen ve kendine has aromasıyla rağbet gören karpuzların hasa..
  GÜNCEL HABERLERİ
Kentte bu işi yapan tek kadın o! Kimi çekinerek gidiyor, kimisi de... Kentte bu işi yapan tek kadın o! Kimi çekinerek gidiyor, kimisi de... Kentte bu işi yapan tek kadın o! Kimi çekinerek gidiyor, kimisi de...
Kalben'den samimi açıklamalar! Kalben'den samimi açıklamalar! "Yanlışlıkla içki içtim ve..." Kalben'den samimi açıklamalar! "Yanlışlıkla içki içtim ve..."
Bayrampaşa'da yangın! Çok sayıda yaralı var! Bayrampaşa'da yangın! Çok sayıda yaralı var! Bayrampaşa'da yangın! Çok sayıda yaralı var!
Yukarı