Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 08:32
 
5 mahalleye kadın başkan atandı
AK Parti İzmit İlçe teşkilatı tarafından gerçekleştirilen programda 5 Aralık Kadın Hakları Günü vesilesiyle 5 mahalleye kadın başkan atandı
- Haberi
5 mahalleye kadın başkan atandı

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz geçtiğimiz günlerde 5 Aralık Kadın Hakları Günü vesilesiyle 5 mahalleye kadın başkan atayacaklarını duyurmuştu. 5 kadın mahalle başkanının ataması geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen programla yapıldı.
 
“SÖZDE DEĞİL ÖZDE ÖNEM VERİYORUZ”
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz gerçekleştirdiği konuşmada, “Bugün Kocaeli tarihinde ilk defa böyle önemli bir günde 5 kadın mahalle başkanımızın atamasını yapacağız. Biz kadınlara özde önem veriyoruz, sözde değil. Uzun uğraşlar noktasında mahallelerimizde de yeni dönemde kadın mahalle başkanı olacak arkadaşlarla ilgili güzel çalışmalar yaptık. Kadın siyasette bir dolgu malzemesi değil, ana temamızdır” dedi. 
 
“BİZ NUTUK ATMADIK”
“Bizler mahalle başkanı olarak kadının inceliği de siyasete girsin dedik”  diyen Ayaz sözlerini, “Mahalle başkanlarımız çok güzel hizmetler ifa edeceklerdir. Temsil makamlarında kadınlarımızın olması gerekir. Kurumlarda kadınımız daha çok yer elde eder hale geldi. Bizim partimizde kadın hiçbir zaman baş örtülü, baş örtüsüz şeklinde tanımlanmaz. Partimizin en güzel noktası birlikteliğimizdir. 5 Aralık önemli bir tarih. Nutuklar atabilirdik, ama nutuk atmadık. Bu tarihte 5 mahalle başkanımızın atamasını yapacağız demiştik. Mahalle başkanlarımıza hayırlı olsun” ifadeleriyle sonlandırdı.Ayaz’ın ardından söz alan AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bizi zor bir dönem bekliyor. Çünkü biz anneyiz. Göreviniz hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 
 
YETKİ BELGELERİNİ ALAN 5 KADIN MAHALLE BAŞKANI
 
Zeynep Pınar - Hacı Hasan Mahallesi
 
Çiğdem Akbaş - Kemalpaşa Mahallesi
 
Emine Kaplan - Tepecik
 
Selma Gürbüz - Yahya Kaptan
 
Suzan Kuş - Fevzi Çakmak
Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Etiketler: 5, mahalleye, kadın, başkan, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı