Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 15:11
 
AK Kadınlar’da Yılmaz yeniden aday
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, 13 Ocak’ta gerçekleştirilecek kongrede yeniden aday olacağını açıkladı
- Haberi
AK Kadınlar’da Yılmaz yeniden aday

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 13 Ocak’ta düzenlenecek olan İl Kadın Kolları Kongresi’yle ilgili, dün il binasında basın açıklaması düzenledi. İlçe kadın kolları başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Karar mekanizmalarında kadınların yer almasını istiyoruz. Bu önemli göreve devam ederken 13 Ocak’ta Hasan Gemici’de gerçekleştireceğimiz kongreye herkesi davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Kongre sonrası 50 yönetim kurulu üyesi belirlenirken 600 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor.


“SERPİL HANIM’LA DEVAM EDİYORUZ”
İl Kadın Kolları kongresi hakkında konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “İl Kadın ve İl Gençlik kongrelerimizin il kongresinden önce yapmayı planladık. Biz en erken büyükşehirler kongre yapmaya başlayacaksa hazır olduğumuzu söyledik. Şubat ayının ikinci yarısından sonra kongre yapmayı planlıyoruz.  Serpil Hanım’la bir buçuk yıldır çalışıyoruz. Kadınlarımızın moralini ve ekip ruhunu yükselttiğini gördük. Kendisiyle devam hususunda bir şüphe görmedik. Önümüzdeki süreçte de kongresini yaptıktan sonra göreve devam edecek” şeklinde konuştu. 


REFERANDUM SÜRECİNE DAMGA VURDUK
Daha sonrasında söz alan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Taraflı tarafsız herkesin kabul ettiği gerçek olarak referandum sürecine bizde damga vurduk. Millete hizmet etme yolunda durmadan ilerleyen AK Parti’mizde yenilenme ve tazelenme sürecini yaşıyoruz. Biz de bu yüzden yenilenme sürecimizi başlattık.  İlerleyen süreçte kadın kolları içinden milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı yetiştirmek istiyoruz. Karar mekanizmalarında kadınların yer almasını istiyoruz. Hasan Gemici’de gerçekleştireceğimiz kongreye herkesi davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.  

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı