Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 13:07
 
AK Parti’de kadınlar kongreye hazırlanıyor
AK Parti İl Kadın Kolları İstişare Kurulu toplantısında, 13 Ocak’ta gerçekleştirilecek Kongre öncesi yapılan hazırlıklar değerlendirildi
- Haberi
AK Parti’de kadınlar kongreye hazırlanıyor

AK Parti İl Kadın Kolları İstişare Kurulu toplantısı SekaPark Deniz Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Kadın Kolları Serpil Yılmaz'ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe kadın kolları başkanları ve istişare kurulu üyeleri katılım gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “AK Parti’nin neferi olmak şerefli bir görevdir. Kocaeli teşkilatlarının çıtası göz önüne alındığında görevimizin zorlukları ortaya çıktı. Bu kutlu yolda kurulduğu günden millete hizmet yolunda ilerleyen AK Partimizde kongre sürecimizi yaşamaktayız” dedi.  Kongre sürecini genel merkezin takvimi doğrultusunda başlattıklarını söyleyen Yılmaz, “Birlik ve beraberlik duyguları içerisinde kongrelerimizi tamamladık. Kadınların karar mekanizmasında daha fazla bulunması için çalışmalarımızı yaptık. Yarınların yöneticilerini yetiştirmeyi amaçladığımız bu süreçte yeni bir döneme geçiyoruz. Büyüklerimizin teveccühüyle tekrar aday olmuş bulunmaktayım. Kongremizi 13 Ocak’ta Hasan Gemici Spor Salonu’nda yapacağız. 3 binin üzerinde bir katılım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

'BİZ KADINIMIZI ÖNEMSİYORUZ'
Serpil Yılmaz'dan sonra sözü alan İbrahim Karaosmanoğlu, “Türk siyasetine biz yeni bir ivme getirdik. Kadınımızı siyasetin içerisine daha güçlü bir şekilde dahil ettik. Bunun öncülüğünü sayın Cumhurbaşkanımız bizzat kendisi yaptı. Kadınlarımız belirli bir yürüyüşten sonra, bilgileriyle, edep ve hayalarıyla bu yarışın içerisinde başarıyla yer alacaklardır. Kadınlarımız yerel yönetimlerde olacak. Eskiden kadın muhtarlarımız çok azdı. İnşallah önümüzdeki seçimlerde kadınlarımızı yerel meclislerde kadınlara daha çok yer vereceğiz. Kocaeli olarak buna öncülük yapmamız lazım. Biz kadınımızı önemsiyoruz” dedi.


'EMEĞİN EN YAKIN ŞAHİDİYİM'
Toplantıda son olarak sözü alan Şemsettin Ceyhan, “AK Parti 6. Olağan kongre sürecini ilçeler bazında tamamladı. Toplamda 36 tane kongremizi yaptık. Her kongre bir bayrak yarışıdır. Bu devinim olduğu için AK Parti ilk günkü aşkla yoluna devam ediyor. Her kongre süreci istişare süreci diye adlandırdığımız toplantıları icra ediyoruz. Biz biriz ve beraberiz. Öyle olduğumuz için Kocaeli’de bu başarıları elde ediyoruz. İstişare toplantılarımıza önem veriyoruz. Bazen kırgınlıklar oluşabiliyor. Mesele davadır. Ayın 13’ündeki il kongremizin ardından sayın Cumhurbaşkanımızın da katılacağı il kongremizi yapacağız. O kongre 27 Ocak’ta 14.30’da gerçekleştirilecek. Bu kentte ana muhalefet İzmit ilçe gençlik kollarımızın kongre yaptığı salonda yapıyor. Biz il gençlik kolları kongremizi bu kentin en büyük salonunda yapacağız. Biz 10 binleri aşan bir kalabalıkla coşkulu bir kongre yapacağız. Kadınların siyasetteki emeğinin en yakın şahidiyim. Teşkilat mensubu kardeşlerime şükranlarımı ifade etmek istiyorum” diye belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’de, kadınlar, kongreye, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı