Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 13:22
 
Akar’dan Aygün’e büyük gol
Mecliste sık sık Posco’dan çıkarılan işçiler için karşı karşıya gelen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, bütçe görüşmelerinde Çankaya Belediyesi üzerinden karşı karşıya geldi
- Haberi
Akar’dan Aygün’e büyük gol

TBMM’de söz alan AKP Milletvekili Zeki Aygün, Çankaya Belediyesi’nden 12 işçinin işten çıkarıldığını iddia ederek CHP Milletvekili Haydar Akar’ı göreve davet etti. Aygün, işçilerin CHP Genel Merkezi’ne yürüyeceğini ifade ederek Akar’dan bu konuda girişimde bulunması ve geri alınmalarını istedi. Aygün bu konuyu çözmemeleri halinde Akar’ın Poco çalışanlarına söylediklerin boş tenekeye vurma olacağını sözleri üzerine Akar cevap verdi.

“İLK KEZ İŞÇİ HAKLARI DİYOR”

Meclis kürsüsünden Zeki Aygün’ün iddialarına cevap veren Akar, ilk defa Zeki Aygün’ün işçi hakkını aradığına dikkat çekerek, konuyu bilmediğini söyledi. Akar, olayın Çankaya Belediyesi ile alakası olmadığını belirterek hizmet alım yöntemi alınan 600 işçinin bulunduğu şirket tarafından böyle bir durumun yaşandığını Aygün’ün bu konuda 12 işçiyi Meclis’e getirebileceğini söyledi. Aygün’ün kendi kentindeki işçilere derman olması gerektiğini belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar konu ile de ilgileneceğini söyledi.

AKAR’DAN JET ÇÖZÜM

Yaklaşık üç saat sonra Meclis’te tekrar söz alan ve açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şunları söyledi: “Biraz evvel Kocaeli Milletvekili Sayın Zeki Aygün bizi göreve davet etmişti. Fatma Hürriyet Kaplan ile beni göreve davet etmişti. Nedeni, Çankaya Belediyesi’nden atıldığı iddia edilen 12 işçiyle ilgiliydi. Aslında atılan arkadaşlar Çankaya Belediyesi’nden değil, hizmet aldığı bir firmadandı. Başkanımızla yaptığımız görüşme sonrasında başkanımız derhâl konuyla ilgilenmiş, firmayla görüşmelerini sağlamış ve 12 işçinin tekrar işe döndürülmesi sağlanmıştır. (CHP sıralarından alkışlar) Evet, Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen'e teşekkür ediyoruz emeğe verdiği değerden dolayı. Ben de şimdi sevgili arkadaşım, milletvekili sevgili arkadaşım Zeki Aygün'ü bizim gibi şov yapmaya davet ediyor ve Posco işçilerinin de sorununu çözmesini bekliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akar’dan, Aygün’e, büyük, gol,
Yorumlar
Haber Yazılımı