Haber Detayı
29 Ekim 2017 - Pazar 14:01
 
Akmis’te umutlar tükenmedi
Sabiha Gökçen Havaalanı’na taşımacılık yapan İzmitli firma Akmis Seyahat’in çalışmaları durdurulmuş, 200 çalışan mağdur olmuştu. AKMİS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, açtıkları davanın sonuçlanacağını ve umutlu olduklarını kaydetti
- Haberi
Akmis’te umutlar tükenmedi

Yaklaşık 3 ay önce ilimizin firması Akmis Seyhat’in Sabiha Gökçen Havaalnı’na girmesi engellenmişti. Konuyu yargıya taşıyan Akmis Grup yöneticileri yargının kararını bekliyor. Gazetemizi ziyaret eden AKMİS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, yargının kararından umutlu olduklarını ifade etti. Yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlayan Karaalp, kendileriyle birlikte çalışanlarının da büyük mağduriyet yaşadığını belirtti.

“BÜYÜKŞEHİR’E OTOBÜS VERİRDİK”

Şu an tüm faaliyetlerini durduran Akmis Grup, yargının kararından sonra birtakım adımlar atacak. Karaalp, “İnşallah, yargının hakkımızda olumlu karar vermesiyle birlikte çalışanlarımızı tekrar çağıracağız” dedi. Büyükşehir’in Tuncay Seyahat’ten otobüs almasını da değerlendiren Karaalp, “Bizim mağduriyetimizi biliyorlardı. Biz de bu kentin evladıyız. Bizden isteseler biz de bu otobüsleri verebilirdik” ifadelerine yer verdi.

“KIRGINLIKLARIMIZ VAR”

Yargının olumlu karar vereceğinden şüphesi olmadığını kaydeden Karaalp, “Bu süreçte en çok üzüldüğüm şudur: Bu kentin insanıyız. Bu kente faydalı işler yaptık. Bu kenti yönetenler en azından bir telefon edebilirlerdi. Aramadılar. Farklı görüşlerdeki insanların daha yakınlığını gördük. Herkes vicdan muhasebesini yapsın. Kırgınlıklarımız var” ifadelerine yer verdi.

“BORCUMUZ VARSA ÖDEYECEĞİZ”

“Yargıdan beklemediniz yönde bir karar çıkarsa B planınız nedir?” sorumuza Ruhi Karaalp, “Bizim ana işimiz Sabiha Gökçen taşımacılığıydı. Yargı bize bu hakkı tanımazsa, yeni bir plan yapacağız. Borcumuz varsa bunları kapatacağız. Farklı sektörlere yöneleceğiz. Daha butik işlerimiz var. Bunlara yöneleceğiz. İşler bu noktaya gelmemeliydi. Cumhurbaşkanımız özel sektörün önünü açmak isterken bizler bunu yaşamamalıydık” dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı