Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 09:16
 
Ankara’ya çıkarma yaptılar
CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım ve partili gençler ile birlikte “Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması”na katılmak üzere Ankara’ya giden CHP’li kadınları uğurladı
- Haberi
Ankara’ya çıkarma yaptılar

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği tarih olan 5 Aralık’ta Ankara’da büyük bir organizasyona imza atarak, kadınlara çağrıda bulundu. Yaklaşık 50 bin kadın ile “Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması”, dün Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından onbinlerin katılımı ile gerçekleştirilen büyük buluşmaya CHP Kocaeli İl Kadın Kolları yaklaşık bin kadınla çıkarma yaptı. 


20 OTOBÜS GİTTİ
CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, güzel bir organizasyona da imza attı. Ekibiyle birlikte büyük buluşma için yoğun bir çalışma içerisine giren Pekyörür Kocaeli’yi en güzel şekilde temsil edeceklerini belirtti. Son güne kadar etkinlikle ilgili olarak başvurular aldıklarını dile getiren Pekyörür, “Çok fazla talep oldu. Kadınlarımız çağrımıza kulak verip büyük ilgi gösterdiler. Ankara’ya Kocaeli’den 20 otobüs ve yaklaşık bin kadınımızla gidiyoruz. Destek veren, katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günü hep birlikte coşku ile kutlayacağız. Çok güzel bir etkinlik olacağına inanıyorum” dedi. 


SARIBAY YOLCU ETTİ 
Kocaeli’den böyle yoğun bir katılım olduğu için büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Sarıbay, “Başta Kadın Kolları Başkanımız Sevim Pekyörür’e ve emeği geçen tüm kadınlarımıza, ayrıca büyük duyarlılık gösterip bu etkinliğe katılım gösteren tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Kadına şiddetin olmadığı bir Türkiye dileği ile 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme seçilme hakkının verilişinin 83’üncü yıl dönümünü kutluyorum” diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara’ya, çıkarma, yaptılar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı