Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 13:16
 
Asırlık çınarlara beton döktüler.. Yazıklar olsun!
İzmit Yeni Cuma Parkı’nda bulunan asırlık çınar ağaçlarının köküne beton döküldü. İzmit Belediyesi’nin bu tutumuna vatandaşlar tepki gösterdi ve gelen tepkiler üzerine belediyeye bağlı işçiler, döktükleri betonu kırmak zorunda kaldı
- Haberi
Asırlık çınarlara beton döktüler.. Yazıklar olsun!

TAM BİR SKANDAL

Asıl adı Pertev Paşa Camii olan ancak halk arasında “Yeni Cuma Camii” olarak bilinen tarihi caminin tadilata alınması nedeniyle cami bahçesine prefabrik mescit yapıldı. Cami, restorasyona alınması nedeniyle 2 yıl süreyle ibadete kapatıldı. Vatandaşlar ibadetlerini geçici olarak yapılan prefabrik mescitte yapacak. Ancak prefabrik mescidin yapılması esnasında skandal bir olay açığa çıktı.

 

 

 

ASIRLIK ÇINARLAR
Prefabrik mescidin bulunduğu alanın hemen yanında yer alan asırlık çınarların köküne beton döküldüğü ortaya çıktı. Yaptığı skandalın farkına çok geç varan İzmit Belediyesi çalışanları, hilti ismi verilen beton kırıcı aletle ağaçların köklerindeki betonu sökerken görüntülendi. İzmit Belediyesi’nin de simgesi olarak kullanılan çınar ağaçlarına bu denli özensiz yaklaşılması, iş bilmezliği gözler önüne serdi. 

 TEPKİ GÖSTEDİLER
Belediyenin bu skandal hatasına vatandaşlar da tepkisiz kalamadı. Çınar ağaçlarının köküne beton döküldüğü gören vatandaşlar, “Bu ağaçlar böyle ölür. Yazıktır” diye tepki gösterdi. Yaşana bu olay İzmit Belediyesi’nin çevre duyarlılığı konusunda ne kadar çok geride kaldığını gözler önüne serdi.


Caner AKTAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asırlık, çınarlara, beton, döktüler.., Yazıklar, olsun!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı