Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 12:52
 
Ayaz, 25 milyonluk borcu temizledi
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, belediyenin yaklaşık 25 milyon TL vergi borcunu kapattı ve Başiskele Belediyesi’ni, borçsuz belediyeler listesine aldırdı. Bu borcun içinde eski belde belediyelerinden kalan borçlar da bulunuyordu
- Haberi
Ayaz, 25 milyonluk borcu temizledi

ESKİ BORÇLAR DA VARDI
Başiskele Belediyesi, 25 milyon TL vergi borcunu ödeyerek, borçsuz belediyeler arasına katıldı. Eski belde belediyeleri olan Yeniköy Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Bahçecik Belediyesi, Kullar Belediyesi, Yuvacık Belediyesi’nden ve Başiskele Belediyesi’nin de hizmet süresince kalan vergi borçları temizlendi. Gelir İdaresi Başkanlığı, Başiskele Belediyesi’ne yapılandırılan borç dışında hiçbir borcunun olmadığını belirten bir de yazı gönderdi. 


7 YILDIZLI BORÇSUZ BELEDİYE
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, geçtiğimiz gün olağanüstü meclis toplantısı gerçekleştirerek Kullar mevkiinde bulunan 137 ada 8 No’lu taşınmazın maliye hazinesine bedelli devri ile ilgili teklif yazısını meclisten geçirdi ve büyük bir kamu yararı sağlayarak belediyenin kalan vergi borçlarını temizlemiş oldu. Başiskele Belediyesi, “7 Yıldızlı Kent” unvanının yanına bir de “borçsuz belediye” unvanı katmış oldu. 

ESKİ BELEDİYELERİN BORÇLARI
Eski Yuvacık Belediyesi: 999 bin 647 TL
Eski Kullar Belediyesi: 782 bin 532 TL
Eski Bahçecik Belediyesi: 688 bin 380 TL
Eski Yeniköy Belediyesi: 782 bin 524 TL
Belediye şirketi BİAŞ: 6 milyon 665 bin 290 TL


BORÇSUZ BELGESİ
Gelir İdaresi Başkanlığı, Başiskele Belediyesi’ne yapılandırılan küçük oranlı bir borcun dışında hiçbir borcunun olmadığını belirten bir de yazı gönderdi. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayaz,, 25, milyonluk, borcu, temizledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı