Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 12:20
 
Aydemir: Bu firmadan belediyemizi kurtaralım
CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, Dilovası Belediye yönetiminin belediyeye ait arsaları satma yerine belediyenin yapmış olduğu ve 36 milyon TL’lik temizlik ihalesini iptal ederek bu işi belediyenin kendisinin yapmasını istedi.
- Haberi
Aydemir: Bu firmadan belediyemizi kurtaralım

Dilovası Belediyesi kasım ayı meclis oturumunda Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın muhalefetin kendilerini eleştirdiklerini ancak bir proje sunmadıklarını söylemişti. CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir de yaptığı açıklamada belediyeye bir proje sunduklarını ifade etti. CHP’li Aydemir yaptığı açıklamada, “Kasım ayı Dilovası belediye meclisinde Belediye başkanımız Sayın Ali Toltar belde limanında bulunan 15 dönüm arsanın satışı için komisyona havale etti. Büyük ihtimalle geçmişte satılan arsaların satıldığı gibi bu çok kıymetli arsayı da oy çokluğuyla satacaklardır” dedi.


BİZİMDE BAŞKANA BİR ÖNERİMİZ VAR
Sözlerinin devamında Aydemir, “Gerekçeleri ise OSB’lerden alınan emlak vergilerinin kesilmesiymiş ve çalışanların maaş ödemeleri için maddi sıkıntı yaşadıklarını kendileri meclis salonunda basın huzurunda ifade etmişlerdi. Meclis konuşmasında şu sözlere yer vermişti; ‘Evet bizim maddi sıkıntılarımız var taşeron firmasında çalışanların maaş ödemelerini ödemekte zorluk çekiyoruz. Ancak muhalefet bizi eleştiriyor ama proje üretmiyor’ demişti. Bizim de sayın başkana cevaben bu şekilde bir önerimiz var. Gelin yıllardır bu ilçenin kaymağını yiyen firmadan el birliği ile belediyemizi kurtaralım” ifadelerini kullandı.


YALOVA BELEDİYESİ ÖRNEĞİ
Aydemir devamında, “Tabi ki çalışan hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadan, şartnameyi okutalım bakalım son 3 buçuk yılda hangi maddeye uyulmuş teknik elemanı, araç gereci, herhangi bir caddeyi sulaması veya yıkamasını denetleyelim tek taraflı sözleşmesini zaten kendi kendinize feshedersiniz. Size bir örnek aynı firma Yalova Belediyesi’nde temizlik işlerini yapıyor. Süre 5 yıl ihale bedeli 20 milyon 500 bin. Yalova’nın nüfusu yaklaşık 130 bin. Yüz ölçümü Dilovası’ndan bir kaç misli daha büyük ve işin enteresan tarafı Yalova’da caddeler her gün sabah ve akşam billboardlar dahi deterjanla yıkanır” diye konuştu.


GELİN SÖZLEŞMESİNİ FESHEDİN
Aydemir konuşmasını, “Gelelim Dilovasına; aynı firma Dilovası Belediyesi’nden aldığı işin ihale bedeli 36 milyon 500 bin TL. Süre 5 yıl hizmet Yalova’ya göre yok denecek kadar az. Bizlerinde naçizane önerimiz rakamlar ortada. Gelin yukarıda belirttiğim gibi sözleşmesini feshedin. Kendi personelinize yaptırın hem kasanızda paranız olsun, hem maddi sorun yaşamayın hem de sizin denetleme şansınız olsun hem de zan altında kalmayın. Ayrıca malum firmadan da binek araç kiralamaya da gerek duymayın. Örnek Çayırova belediyesi bir telefon kadar size yakın” şeklinde sonlandırdı. 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Etiketler: Aydemir:, Bu, firmadan, belediyemizi, kurtaralım,
Yorumlar
Haber Yazılımı