Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 12:53
 
Başkan Ayaz gönül alıyor
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, düzenlediği halk toplantıları ile mahalle halkının nabzını tutuyor. Mahallelerde yapılan hizmetler ile yapılması planlanan projeleri halkla paylaşan Başkan Ayaz, istek ve talepleri dinliyor
- Haberi
Başkan Ayaz gönül alıyor

Vatandaşlarla her fırsatta bir araya gelen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ayrıca belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katılımıyla Cuma Toplantıları düzenliyor. Halk toplantılarını her hafta cuma namazı sonrası bir mahallede gerçekleşiyor. Vatandaşların istek, talep ve önerilerinin dinlendiği toplantılardan bir yenisi Barbaros Mahallesi Camii bahçesinde gerçekleştirildi.


YÜZDE 139 NÜFUS ARTIŞI
Barbaros Mahallesi’nde Nüfus artış oranının yüzde 134 olduğunu belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “2009 yılında 3 bin 611 kişi yaşarken bugün bu sayı 8 bin 459 kişiye ulaştı. 25 Cadde ve sokak varken şimdi altyapı ve üstyapısı tamamlanan 82 cadde ve sokağımız var.  Gelecekteki nüfus artışını da hesaba katarak birkaç ay içerisinde ihalesini yaparak, şu ana kadar yapılan en büyük kapalı pazarımızı Barbaros mahallemizde yapacağız” dedi.


KENT MEYDANI OLACAK
Kaymakamlık binasının bulunduğu alanın semt meydanına dönüştürüleceğini ve altınında otopark olacağını belirten Başkan Ayaz, ayrıca İSU’nun altyapı çalışmaları nedeniyle 13 kilometrelik altyapı çalışması yaptığını belirterek bu çalışmaların tamamlanmasının ardından üstyapının yenileneceğini söyledi. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra sözü yine istek ve önerileri dinlemek için mahalle halkına bıraktı. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı