Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 14:45
 
Başkan vatandaşın ayağına gidiyor
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen ve halkla sohbet eden onların istek ve şikâyetlerine çözüm üreten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, her zaman olduğu gibi yine halkla iç içe
- Haberi
Başkan vatandaşın ayağına gidiyor

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz her fırsatta halkıyla birlikte oluyor. Başkan Ayaz ayrıca her Cuma günü Cuma Namazı sonrasında düzenlediği halk toplantılarıyla bir araya geliyor. Toplantılarda istek ve önerileri yerinde dinleyen Başkan Ayaz yanında bulunan başkan yardımcıları ve birim müdürlerine talimatta bulunarak, anında çözüm üretiyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren ve tüm sorularını içtenlikle cevaplayan Başkan Ayaz belediye hizmetlerini ilçenin her noktasına ulaştırmak için sürekli çalışıyor.

 Bu kapsamda Damlar Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz bu mahallede yapılan çalışmalar ve istatistikler hakkında bilgiler verdi. Damlar Mahallesi Cami’nin çay ocağında gerçekleşen toplantıda konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz “2009 yılında Damlar Mahallemizin nüfusu 1310 kişiyken şu anda bu nüfus 2029 kişiye ulaştı. Yani yüzde yüz bir nüfus artışı gerçekleşti. Önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan siteler ile birlikte 2019’da nüfusun 3100’ün üzerinde olmasını hesap ediyoruz. 2009 yılında Damlar mahallesine verdiğimiz konut ruhsatı 16 iken bu sayı 2017 yılı sonunda 246, iş yeri olarak 29’a çıkmıştır. Toplamda 1006 konut ve 48 iş yeri ruhsatı verdik.” dedi. Başkan Ayaz ayrıca “Buradan geçecek olan otoban hattımız var. Damlar mahallemizin sakinlerinin katkılarıyla yaklaşık 10 kilometre yol tünellerle geçilecek. Bu katkılarından dolayı siz Damlar sakinleri, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık’a teşekkür ediyorum.

Eğer tünel olmasaydı Başiskele’nin ve Damlar’ın görüntüsü çok bozulacaktı. Bizim 7 tane yıldızımız var, 7 yıldız Başiskele’nin kendisidir. Yüzlerce yıldır var olan ilçelerin elde edemediği başarıyı Başiskele 9 yılda elde etmiştir. Her şeyden önce Başiskele’de sevgi ve kardeşlik hâkimdir.’ Daha sonra mikrofonu vatandaşlara bırakan Başkan Ayaz halkın gözünden tespit edilen eksiklikleri dinleyerek bu eksikliklerin giderilmesi konusunda başkan yardımcıları ve birim müdürlerine talimatta bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı