Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 11:01
 
Bekir Yurdagül'den kongre sonrası ilk açıklama
7 Ocak'ta yapılan CHP il kongresinde il başkanlığı için aday olan eski milletvekili Bekir Yurdagül, kongre sonrası ilk açıklamasını yaptı.
- Haberi
Bekir Yurdagül'den kongre sonrası ilk açıklama

CHP'de mevcut ilçe başkanı Cengiz Sarıbay ve Bekir Yurdagül'ün aday olduğu kongre süreci tamamlandı. Kongrede ipi göğüsleyen isim Cengiz Sarıbay oldu. Kongrenin ardından Bekir Yurdagül sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. İşte Yurdagül'ün

 

Sevgili arkadaşlar, 
2019 sürecinin ülkemiz, halkımız ve geleceğimiz açısından hayati önem taşıdığının bilinci içerisinde, farklı bir örgüt yapısı ve siyaset anlayışı ile DEĞİŞİM sloganı ile il örgütü seçimlerinde bir seçenek sunmak istedik. 
Fakat milletvekilleri, ilçe başkanları ve onlarla birlikte hareket eden delegasyon mevcut yapıyla bu sürecin çok daha iyi yonetilecegi varsayımıyla olsa gerek, işbaşındaki yönetimden yana tavır koydu ve tercihlerini bu yönde yaptı. 
Biz yola çıkarken zor ve meşakkatli bir işe soyundugumuzun farkındaydik. Ancak, yarin 'keşke' dememek için partililerimize bir seçenek sunmanin da ertelenemez bir görev olduğunun idraki içerisindeydik. Ve tarihe bir not düşelim istedik. 
Göreve seçilen il yönetimimize, kendilerine destek olan vekillerimize ve ilçe başkanlarına bundan sonraki süreçte en samimi duygularımızla başarılar diliyoruz. 
Biz, AKP faşizmine karşı verilecek her türlü mücadelede partimizin emrindeyiz.
Saygılarımızla. ..

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı