Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 14:08
 
Ceyhan: 'Davaya küsmek olmaz'
AK Parti Körfez İlçe Teşkilatı’nın İstişare Kurulu Toplantısı’nda konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, kongreler sonrası dargınlıkların yaşandığını ifade ederek, “Davaya küsmek olmaz” dedi
- Haberi
Ceyhan: 'Davaya küsmek olmaz'

AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘İstişare Kurulu Toplantısı’na; AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ve il yöneticileri, Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt, belediye başkan yardımcıları Faruk Denli ve Selattin Kabadayıoğlu, belediye meclis üyeleri, eski ilçe başkanları, Körfez İlçe Gençlik Kolları üyeleri, kadın kolları başkanları ve yönetimleri ile istişare kurulu üyeleri katıldı.


GÜZEL İŞLER YAPILIYOR
Toplantıda ilk olarak Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran söz aldı. Başkan Baran, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bizler de önemli bir süreci geride bıraktık; kongrelerimizi tamamladık. Türkiye’de özellikle belediyecilik anlamında güzel işler oluyor. Bunu Kocaeli’nin ve Körfez’in dünü ile bugününe bakarak görebiliyoruz. Ben 44 yıldır Körfez’de ikamet eden biri olarak Körfez’deki gelişim ve dönüşümü çok iyi biliyorum” dedi.


ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR
Milletvekili Zeki Aygün istişarenin önemine vurgu yaparak, “Her seçim öncesi ‘bu seçim önemli’ diyoruz. Ama o günkü konjonktüre göre önem arz ediyor. Partiler arası yarış vardı. 2019 partiler arası iktidar olma yarışı değil. 2019 küresel güçlerle ve iş birlikçileriyle mücadele yarışıdır. Türkiye ile ekonomik yönden bir sıçrama eşiğine gelmiştir. 4-5 yıldan bu yana Türkiye’yi engellemeye çalışıyorlar. Ya birinci lige çıkacağız ekonomik yönden ya da alt lige düşeceğiz. Mücadelenin aslı bu” dedi.


YOK SAYMA LÜKSÜMÜZ YOK
İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da konuşmasında, kongre sürecinin başarıyla tamamlandığını belirterek, “Şu anda kongrelerimizi bitirdik. Her kongre kendi içerisinde kırılmışlıklar oluşturur. Bu normaldir. Yüzlerce kişinin içinde 25 kişilik liste yapmak kolay değil.  Bir anne evladına kızabilir, küsebilir ama evladını yok saymak gibi bir lüksü olmaz. O yüzden davaya küsmek ya da yok saymak gibi bir durum olamaz. Eğer ter akıtıp iyi mücadele edersek, 2019’da gözyaşı dökmeyiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı