Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 08:07
 
Ceyhan SP’ye yüklendi: 'Zırvalamakta zirve yaptılar'
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, SP il başkanı Nurettin Çelik’in ‘Kartepe Zirvesi zırvadır’ sözlerine cevap vererek, “Biz Büyükşehir Belediyemizlei Kartepe Zirvesini ilimizi marka şehir yapacağını düşüneceğimiz için organize ettik. Asıl Nurettin bey açıklamalarıyla zırvalamakta zirve yaptı” dedi
- Haberi
Ceyhan SP’ye yüklendi: 'Zırvalamakta zirve yaptılar'

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile ülke ve şehir gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  İl Başkanlarının tepki çeken il dışı ziyaretleri ile ilgili olarak sadece gidip gezmiş olmak için ziyaretler gerçekleştirmediklerini ve gittikleri her yerde inceleme ve değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi. Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik’in ‘Kartepe zirvesi bir zırva’ sözlerine cevap vererek, “Büyükşehir Belediyesi toplumun hizmet, sosyal ve kültürel olarak ihtiyaçlarını gidermektir. Kartepe zirvesi şehrin vizyonunu genişletmiştir. Nurettin Beyin  asıl bu sözleri zırvalıktır. 15 Temmuz ve darbeler Nurettin beyin ilgisini çekmiyor olabilir. Biz bu bütçeleri Kocaeli’yi marka şehir yapmak için harcıyoruz “ dedi.


GEZMİŞ OLMAK İÇİN GİTMİYORUZ
Açıklamaların devam eden Şemsettin Ceyhan, “Hasan Basri Güzeloğlu ziyaretimizi İl başkanlarımız ile gerçekleştirdik. Cengiz Başkan programları dolayısıyla katılamadı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanımızın çalışmalarını da orada gördük. Biz bu ziyaretleri sadece gezmiş olmak için yapmıyoruz. Sur bizim kardeş şehrimiz. Oraya ziyaretler gerçekleştirmiştik. Aradan 1 buçuk yıl geçti, Sur temizlenmiş, ortalık sakin, Diyarbakır sokaklarında herkes rahatça geziyor. İl Başkanlarımızla yaptığımız değerlendirmelerde yapılan yatırımları görmekte gurur duymamızı sağladı. Diyarbakır’da huzur varsa doğu ve Güneydoğu’da vardır derler.


MARKA ŞEHİR YARATACAĞIZ
Kartepe zirvesi Büyükşehir Belediyemiz tarafından hazırlanan başarılı bir organizasyon. İlk görüşülecek konu olan 15 Temmuz süreci ve darbeler konusu olması önemliydi. Türkiye ve Dünya da yapılan darbelerin anatomisine baktığımızda, gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde ortaya çıktığını görüyoruz. Darbelerin bir daha olmaması için nelerin yapılması gerektiğinin anlatıldığı iyi bir organizasyon oldu. Marka bir şehir yaratmak için önemli bir hareketti tebrik ediyorum. 


ZİYARETLEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ
AK Parti büyükşehirlerde kongrelerini bir müddet erteleme kararı aldı. Takvimsel bir olgu oluşmadı.  Şahsi görüşüm olarak ben Kasım ayının sonu gibi ilçelerin planlanmasına başlanabileceğini düşünüyorum. Bir eylem planı hazırladık. Biz kongrelerimizi bitirip çalışmalarımıza devam etmek istiyorduk. Seçimini tamamlamış ilçelerimizde çalışmalarımıza ve teşkilat hareketlerimize başladık. Biz seçimlere 10 gün kala hazırlanmayız. 2019 seçimlerine az bir süre kaldı. Teşkilatlarımızın seçimlere hazır hale gelmesi gerekiyor.  Kongresini gerçekleştiren ilçelerimize ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Mahalle teşkilat çalışmalarımızı tamamlamak için gerekli talimatlar verdik, mahalle teşkilatlarındaki eksikleri tamamlayarak 2019 için çalışmalara başlamalarını istedik.  


BELEDİYE PROJELERİNE DEVAM EDECEĞİZ
Eğitime önem veren bir partiyiz. İlçelerimizin kongrelerini yapanlardan başlamak üzere önümüzdeki yılın hemen başında başta teşkilatçılık olmak üzere eğitim çalışmalarını başlattık. Belediye çalışmalarımızı takip eden bir teşkilatız.  İlçelerin beyannamelerinde ne varsa ilçe belediye başkanları ile bir araya geleceğiz ve 2017 sonuna temel atılması ve bitirilmesi gereken projeleri inceleyip sorun olan projeleri inceleyeceğiz. 2019 Mart ayına geldiğimizde söz verip yapmadığımız hiçbir proje kalmayacak. Kentin önemsediği mega projeleri şehrimize kazandıracağız. Biz istişareyi merkeze koyarız ve buna önem veririz.


AKAR SEÇİM ZAMANI ORTAYA ÇIKIYOR
Haydar Akar’ın tramvayın uzatılması ile ilgili eleştirisine cevap veren Ceyhan, “Haydar Bey genel seçimler yaklaştıkça olur olmaz çıkışlar yapıyor. Tramvay olurken olmaz dediler bu ş yaramaz dediler. Başladığı günden bugüne kadar 1 Milyon 300 Bin kişi taşımız.  Haydar Bey tramvaya bindiğinde yolculara tramvayla ilgili sorun var mı diye sormuştu. Pek bir sorun bulamadı bu sefer Hacı amcaya dünyada tramvay ne zaman çıktı diye garip bir soru sormuştu. Biz yaptığımız hizmetlerin başarılı olduğunu düşünüyoruz. Eksikliklerimizi tamamlamak istiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı