Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 14:03
 
CHP'li gençlerde başkan Emre Andız oldu
CHP Kocaeli İl Gençlik Örgütü Olağan kongresinde mevcut başkan Murat Erinç ve Emre Andız yarıştı. Kongrede delege olarak ismi yazılmayan gençler kısa süreli bir tartışma yaşarken CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç bu güne kadar partinin cefasını çektiklerini ama hiç sefasını süremediklerini söyledi. Seçim sonunda CHP İl Gençlik Kolu Başkanı Emre Andız oldu
- Haberi
CHP'li gençlerde başkan Emre Andız oldu

İŞTE SEÇİM SONUCU
Kocaeli Yüksek Öğrenim derneğinde gerçekleştirilen CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları seçimi sonrası mevcut başkan Murat Erinç rakibi Emre Andız’a kaybetti. Emre Andız gerçekleştirilen seçim sonucu 194 oy alarak başkan seçilirken Murat Erinç 69 oy aldı.

263 kişi oy kullandı
194 Emre Andız
69 Murat Erinç
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Örgütü 15’inci Olağan İl Kongresi Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nde gerçekleştirildi.  Mevcut Başkan Murat Erinç ve eski İzmit ilçe gençlik kolları başkanı Emre Andız’ın yarıştığı ve 325 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 21 kişilik yönetim ve 11 kişilik kurultay delegesi belirlendi. Daha önce aday olacağını duyuran Üniversite Komisyon Başkanı Anıl Deniz Pişkin ise adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. Gerçekleştirilen kongreye CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman ve il yöneticileri, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Demokrasi Girişimi sözcüsü Bekir Yurdagül ile çok sayıda delege katıldı. Başkan adayı Emre Andız 8 ilçenin gençlik kolları başkanlığı tarafından desteklenerek parti içinde Murat Erinç’in karşısında aday olarak gösterildi. Blok liste şeklinde yapılan kongrenin divan başkanlığını CHP Büyükşehir Meclis üyesi Engin Taşdemir gerçekleştirirken yardımcılıklarını ise Elif Sert ve Emre Ertuğ yaptı. Kongre öncesi konuşma yapan Engin Taşdemir, “CHP salonlarda kurulmuş bir parti değildir. Savaş meydanlarında kurulan bu partinin gelecekteki yöneticileri bu salonda yer almaktadır” dedi.
 
BANA OY VERMEYENE BİLE KIRILMADIM
Gerçekleştirilen kongrede söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, parti içerisinde kırgınlıkların olmaması gerektiğini ve önlerinde önemli bir süreç olduğunu söylerken, “Bir hafta önce Bekir beyle bir yarış yaptık. Mazbata törenime geldi. Ziyaretime de geldi. Seçimden sonra hala o seçimlere takılıp kalmak yanlış. Ben bu partide 2 seçim kaybettim ama bana oy vermeyene bile kırılmadım. Burada seçimi kaybeden birbirine kırılmasın. Yolumuz uzun. Bizim çok çalışmamız lazım. Ben bu partiye iki yıl boyunca kendimi adayacağım. Bir partinin gençleri kadınları olmazsa kolu kanadı kırılmıştır. Ben her iki başkan arkadaşıma da başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi. 
 
BİZLER MEŞALEYİ GÖLCÜK’TE YAKTIK
Başkan adaylarından ilk olarak konuşan Emre Andız, mevcut başkan ve yönetimine 2 yıl boyunca yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti. Partisinin büyük bir aile olduğunu söyleyen Andız, “Kongre sonrası da birlikte omuz omuza yürümek zorundayız. Eğer biz bu kongreden sonra omuz omuza girebiliyorsak gerçekten zafere ulaşabiliriz. Adaylık açıklamamı Gölcük’te yaptım. 3 bin oyla biz Gölcük’te seçim kaybettik. Biz bu yüzden meşaleyi Gölcük’te yaktık. O gün bizlerle birlikte olan8 ilçe başkanıma da teşekkür ediyorum.  Bizler Kocaeli delegasyonunda görev alırsak gençlikle birlikte bizlere destek veren kardeşlerimizden bu görevi hakkıyla yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.  Biz Cengiz Başkandan sevgi ve saygıyı öğrendik bunu asla kaybetmeyeceğiz. En büyük hayalimden biri belediyeyi aldıktan sonra Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail’in bu şehre anıtını yapmaktır” şeklinde konuştu. 
 
PARİTİNİN VEFASINI GÖRMEDİK
Daha sonrasında söz alan mevcut başkan Murat Erinç, “Bizim kongreden sonra ne yapacağımızı konuşmamız lazım. Partimize ne kadar katkı koyacağız bunları konuşacağız.  Hepimiz CHP’nin cefasını çekmiş ama vefasını hiçbir zaman görememiş genç yoldaşlarız. Gençler her yere koşturulur. Her yere ayak işleri için koşturulur. Gençlere gösterilecek olan vefa ne zaman ortaya çıkacak diye hep kendimize sorduk. Bunu elde etmekte bizim elimizde. Bugün sandık kapandıktan sonra CHP’yi iktidar yapmak için çalışırsak, birlikte mücadele edersek bu parti o zaman gençlere vefasını gösterecektir. Bunu beni tanıyanlar çok iyi biliyor, ben çocukluğumdan beri bu partide mücadele ediyorum. Her dönem kim var kim yok diye bakmadan, gündüzümü akşamımı vererek mücadele ettim. Hepinizden rica ediyorum bizim bu seçimleri birlik ve beraber olup almamız gerekiyor.  Bizler referandum yaşadık. Görev süremizin uzun bir sürecini OHAL’de geçirdik.  Bizler bu partide siyaset yapıyorsak hepimiz Ecevit’iz, Kılıçdaroğlu’yuz Atatürk’üz” ifadelerine yer verdi. Gazetemizin baskıya girdiği saatlerde oy kullanma işlemi devam ediyordu.
 
 
MURAT ERİNÇ’İN LİSTESİ 
Yönetim Kurulu:  Murat Erinç, Sefa Aşkın, Buse Atilla, Gökhan Avcı, Deniz Baş, Efecan Beyhan, Yaprak Boztepe, Soner Cındık, Görkem Donbaycı, Mert Erdoğan, Deniz Ertuğrul, Erhan Ertürk, Selin Keskin, İhsan Kızıltan, Era Saliş, Elif Seret, Çağatay Suat, Ertaç Şahin, Kutay Tan, Ezgi Şiret, Berkay Yıldızlı.
Kurultay Delegeleri:  Deniz Baş, Turgay Bayrak, Yaprak Boztepe, Yunus Erdoğan, Murat Erinç, Erhan Ertürk, Elif Seret, Deiz Uçak, Metahan Uçar, Serhat Yalçın, Berkay Yıldızlı
 
 
EMRE ANDIZ’IN LİSTESİ
Yönetim Kurulu:  Murat Uzuner, Yiğit Timur, Meltem Kazan, Zeki Karakadılar, Diydem Seçkin, Aliş Demir, Cem Keleş, Baştürk Hakan Temizel, Burcu Yazıcı, Emre Gümüş, Engin Akbulut, Ali Sarı, Seda Bektaş, Rıza Özcan Elden, Caner Arduç, Umut Bali, Şeyda Efe, Baran Orhan, Elif Oğuz; Sezer Karakaya.
Kurultay Delegeleri:  Tugay Adak, Aydın Işık, Güney Yılmaz, Savaş Gayretli, Anıl Deniz Pişkin, Cansu Orhan, Sevgi Yaman Kel, Ziya Saygı, Deniz Kartal, Şüheda Polat, Mustafa Can Tekoğlu
Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı