Haber Detayı
22 Ekim 2017 - Pazar 09:49
 
Duyarlı belediye Kartepe
Kartepe Belediyesi, sahipsiz hayvanların yaşam alanı sokaklarda güven içinde yaşamaları için farkındalık oluşturmak adına etkinlik duyuru stantlarına uyarı yazıları astı
- Haberi
Duyarlı belediye Kartepe

“Yaşamak her canlının doğal hakkıdır” düşüncesinden hareket eden Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, önderliğindeki Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanların yaşama haklarını koruyor. Bu kapsamda toplumda hayvanların yaşam hakkı konusunda farkındalık oluşturmak için Kartepe Belediyesi Etkinlik Stantları kullanıldı. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokaklar yaşam alanı olan sahipsiz hayvanların beslenmelerine engel olmak ve hayvanlara zarar vermenin 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Gereğince cezai işleme tabi olduğunu anlatan yasal uyarı dövizlerini stantlara astı.

ARALIKSIZ DEVAM EDİLİYOR
Sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerin süreceğini ifade eden Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, “Kartepe’de sokak hayvanlarının haklarının korunması için Başkanımızdan aldığımız destek ile ekiplerimiz görev ve sorumluluklarını titizlikle yerine getiriyor. Bu kapsamda sokak hayvanlarının aç kalmasını önleyerek doğal yaşama destek amacıyla yürütülen düzenlemelerimiz yaz ve kış aylarında aralıksız devam ediyor” dedi. Hayvan severler ile Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Dernekleri de Başkan Üzülmez’in bu duyarlılığına teşekkürlerini sosyal medya aracılığıyla ilettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Duyarlı, belediye, Kartepe,
Yorumlar
Haber Yazılımı