Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 12:40
 
İkinci Küme’de kuralar çekildi
27 Ocak’ta başlaması planlanan İkinci Amatör Küme sezonunun fikstür ve kura çekimi, önceki gün Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda gerçekleştirildi
SPOR Haberi
İkinci Küme’de kuralar çekildi

59 TAKIM MÜCADELE EDECEK 
Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, KASKF Başkanı Murat Aydın ve tertip komitesi üyeleri ile birlikte önceki akşam 59 takımın mücadele vereceği İkinci Amatör Küme kura çekimleri yapıldı. Grup ve fikstür çekimine her zaman olduğu gibi katılımın yine fazla olmaması dikkat çekti. Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa kura çekimi öncesinde, “ Yeni sezonda tüm takımlarımızın centilmence ve Fair-Play içinde bir sezon geçirmesini diliyorum. Sizlere verdiğimiz kitapçıkta bütün oyun kuralları yazıyor. Tüm takımlarımıza yeni sezon hayırlı olsun” dedi. 


LİG 27 OCAKTA BAŞLAYACAK
İkinci Amatör Küme’de yeni sezonun 27 Ocak’ta başlaması planlanıyor. Yeni sezonda 59 takımın mücadele vereceği İkinci Amatör Küme, 8 grupta oynanacak olan maçlar ile start alacak. 7’şerli ve 8’erli gruplarda 59 takımın mücadele vereceği ligde grubunda ilk sırayı alan takımlar bir üst lige yükselecek. İkinci ve üçüncü sırayı alan 16 takım play-off gruplarında mücadele verecek. Play-Off grupları 4 grupta çift devreli lig esasına göre oynanacak. Play-Off grubunda da iki takım Birinci Amatör Küme’ye çıkacak.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı