Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 07:42
 
İmar müdürleri Kartepe'de toplandı
Her ay bir ilçede gerçekleşen Büyükşehir Belediyesi ve 12 ilçe belediyesinin teknik başkan yardımcıları, imar ve şehircilik, planlama, yapı ve kontrol müdürlerinin katıldığı genel değerlendirme toplantısı, bu ay Kartepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ketenciler Mahallesi’nde Ekoköy’de gerçekleştirildi
- Haberi
İmar müdürleri Kartepe'de toplandı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğini yaptığı toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler de hazır bulundu. Ketenciler Mahallesi Ekoköy’de düzenlenen toplantıda konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “12 ilçemizin bir araya gelerek yapılan bu toplantı ülkemize örnek olmaktadır. Ülkemizin hiçbir yerinde bu uygulama yoktur. Kocaeli bu birliktelikleriyle örnek olmaktadır. Büyükşehir Belediyesi etrafından oluşturulan bu beraberlik ve bütünlük kararların hızlı alınmasını ve 12 ilçede de farklılık göstermeden belirli bir standart ile de imar uygulamaların yapışmasını sağlamaktadır” dedi.  


HIZLI VE DOĞRU KARAR
Başkan Üzülmez “Ülkemizde belediyeler nezdinde başkanlar değişmektedir. Bunun çeşitli sebeplerinden bir tanesi de imar düzenlemesi olabilir. İmar da görev yapanların hepsi çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. Kentin geleceği için önemli kararlar verilmektedir. Bu uygulamanın devam etmesi hızlı ve doğu kararların alınması için çok önemlidir” açıklamasında bulundu. 


BİRLİKTE ÇÖZÜLECEK
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ise “Uzun yıllardır üzerinde durduğumuz konularda kentlerdeki genel sorunlar hakkında sorunları birlikte çözüm yolları buluyoruz. Türkiye’nin diğer büyük kentlerinde bizlerin yaptığı bu toplantıların yapılmadığı görmekteyiz. Kentlerde imar birlikteliğinin olmadığı görülmektedir” açıklamasında bulundu.


METRO ÇALIŞMASI
“En önemli sorunumuz ulaşım noktasındadır” diyen Özak, “Bütçenin yüzde 60’ı ulaşım için harcanmaktadır. Darıca – Gebze arasında metro çalışması başlıyor. Daha sonra Körfez-İzmit-Köseköy/Kartepe projesi hayata geçecek. Metronun İstanbul ile entegrasyonu olacak. Bu çalışmalarda bu mutfağın çok önemi vardır. Yapılan çalışmalardan kentimiz kazanmaktadır. Bu çalışmamız ülkemiz genelinde tek çalışmadır. Kocaeli’nin farkı ortaya çıkmaktadır” ifadelerine yer verdi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmar, müdürleri, Kartepe'de, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı