Haber Detayı
04 Kasım 2017 - Cumartesi 08:50
 
İzmit Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde Demokratik seçim
İzmit Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde başkanlık seçimi heyecanı yaşandı. 5 adayın yarıştığı seçimde Fırat Onaç oyların çoğunu alarak başkan seçildi
- Haberi
İzmit Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde Demokratik seçim

İzmit Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde başkanlık seçimi heyecanı yaşandı. Demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen başkanlık seçiminde öğrenciler, demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerileri kazanırken, Okul Müdürü Tahir Yerlikaya, bu çalışmaların okullarında titizlikle yürütüldüğünü söyledi. İzmit Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılı öğrenci meclis başkanı ve üyeleri seçimi gerçekleştirildi. Okul meclisi seçimleri, her sınıftan bir sınıf temsilcisi seçilmesiyle başladı. Kapalı oyla yapılan seçim sonucunda aşağıdaki sınıf temsilcileri belirlendi. Okul başkan adaylarımız; Başkanlık için adaylığını koyan Fırat Onaç, Yasin Birinci, Egemen Subaykan, Ali Murtaza Karadeniz ve Mustafa Çoker okulda propaganda çalışmaları yürütürken, öğrencilerden kendilerini seçmeleri için oy istediler. 


BAŞKAN FIRAT ONAÇ
Tüm öğrencilerin sınıflarında oylarını kullandığı, öğretmenleri gözetiminde gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda AMP 9F sınıfından Fırat Onaç, okul başkanlığına, seçildi. Okul başkanlığı seçimlerini değerlendiren Okul Müdürü Tahir Yerlikaya, “Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, başkan ve başkan yardımcısını   kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı