Haber
07 Kasım 2017 - Salı 13:07
 
İzmit’in havası Dilovası’ndan bile kötü
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “hava kalitesi izleme istasyonlarının” verilerine göre İzmit'in sonuçları hem şaşırttı hem de korkuttu. İzmit’in, hava kirliliği oranında hep gündemde olan Dilovası'ndan bile kötü durumda olduğu ortaya çıktı
TEKNOLOJİ Haberi
İzmit’in havası Dilovası’ndan bile kötü

ORTA KALİTEDEN DÜŞÜK
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye genelinde yerel yönetimler işbirliğinde gerçekleştirdiği hava kalitesi izleme istasyonlarının verileri, İzmit'teki hava kirliliğinin ulaştığı boyutu gözler önüne serdi. Bu verilere göre, sürekli hava kirliliğiyle gündeme gelen Dilovası'nda hava kalitesi indeksi "Orta" olarak belirtilirken, İzmit'te hava kalitesi indeksi orta kaliteden düşük "Hassas" olarak nitelendiriliyor. 


DİLOVASI 63, İZMİT 106
Dilovası'nda hava kalitesi 63 olarak gösterilirken, İzmit'in hava kalitesi 106 olarak karşımıza çıktı. Bu durum şaşırtıcı olduğu kadar da korkutucu. İzmitliler, gün içinde yoğun bir hava kirliliğine maruz kalıyor. Yerel ve genel yöneticiler, hava kirliliğinin önüne geçmek için önlemlerini arttırmalı. İzmitlinin kaderi, hava kirliliğini solumak olmamalı. 


TABLO VE ACI GERÇEK 
Büyükşehir Belediyesi’nin çabalarıyla geliştirilmeye çalışılan İzmit, hava kalitesi olarak Dilovası’ndan bile kötü durumda. 
Dilovası'nda hava kalitesi indeksi "Orta" olarak belirtilirken, İzmit'te hava kalitesi indeksi orta kaliteden düşük "Hassas" olarak nitelendiriliyor. 

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı