Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 12:18
 
Kartepe’de enine boyuna inceleme
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe sınırlarında yapılan yatırımları incelediler. Başkan Üzülmez, yatırımlarda gelinen son nokta hakkında Genel Sekreter İlhan Bayram’a bilgi verdi
- Haberi
Kartepe’de enine boyuna inceleme

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, ilçe genelinde yapılan yatırımları inceledi. Belediye başkan yardımcıları ve müdürlerin de eşlik ettiği incelemelerde Uzuntarla Mahallesi Yeşilkent bölgesinde yaşanan toprak kayması yerinde incelendi. Başkan Üzülmez ile büyükşehir belediyesi yetkilileri arasında yapılan görüşmeler incelemede gündeme geldi. Genel Sekreter Bayram’a bilgi veren Başkan Üzülmez “Burası hakkında İSU ile görüşmelerimiz oldu. Burada yapılan incelemede maliyet çıkarıldı. Çalışmalar kısa süre içinde başlayacak” ifadelerini kullandı.

 

SORUN ÇÖZÜLECEK
Yeşilkent’te yaşayan hemşerilerinden de bilgi alan Başkan Üzülmez, dere yatağının olduğu bölgeye müdahale edileceğini belirtti. Telefon ile ekiplere talimat veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İSU ekiplerinin bölgeyi yeniden incelemesini istedi. Başkan Üzülmez’i karşılarında gören Uzuntarla sakinleri bu duruma sevinirken, her yağmur sonrasında yaşadıklarını anlattılar. Başkan Üzülmez “Genel Sekreterimiz ile birlikte geldik. Burası dere yatağı olan bir yer. Mutlaka çözeceğiz. Başka bir alternatifi yoktur. Çalışmalar ivedilikle tamamlanacaktır” dedi.

 

KANAL PARK’I İNCELEDİLER
Genel Sekreter Bayram ve Başkan Üzülmez, Dumlupınar Mahallesi Kanal Park Projesi’ni de yerinde inceledi. Başkan Üzülmez, projenin son durumu ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Üzülmez “Kanal Park Projesi’nin tamamlanan kısmında hemşerilerimiz burada güzel vakit geçiriyorlar. Aileler burada hem piknik yapıyor hem de yeni dostluklar kuruyor. Çocuklar için oluşturulan oyun parkları ise Kanal Park’a ayrı bir güzellik kattı. Buraya ayrıca iki kafe yapıyoruz. Bu sayede vatandaşlarımız tarafından daha fazla kullanılacaktır” ifadelerini kullandı.    

 

13 BİN 500 METRE KARE KAPALI ALAN
Genel Sekreter İlhan Bayram ve Başkan Hüseyin Üzülmez, yatırım incelemelerinin son durağında Kartepe Belediyesi yeni hizmet binasını ziyaret ettiler. Burada da yetkililerden gelinen son nokta hakkında bilgi aldılar. Başkan Üzülmez “Müteahhit firmamız planlanan zamandan bir yıl önce yeni hizmet binasının inşaatını tamamlayacak. Belediyemiz bünyesinde bulunan birimler buraya toplanacak. Meclis salonu, grup toplantı odaları, mescit, kreş, yemekhane yer alacaktır. Toplamda 13 bin 500 metre kare kullanım alanı ile yeni hizmet binamızda hizmet verilecek. Kartepemizin 350 bin nüfus öngörülerek hizmet binası yetecek şekilde yapıldı. Burada Kaymakamlık binamızın hizmete girmesi ile alt ve üst yapıya ihtiyaç duyulmaktadır. Ulaşım noktasında UKOME ve kooperatif yetkilileriyle gereken görüşmelerimizi yaptık. Nüfus Müdürlüğü gibi önemli bir birimin buraya taşınması sonrasında vatandaşlarımızın yaşadığı ulaşım sorunlarına da kısa sürede çözüm üretilecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı