Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 13:07
 
Kartepe Milli Eğitim’e Ferhat Dilek atandı
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin üzülmez, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ferhat Dilek’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu
- Haberi
Kartepe Milli Eğitim’e Ferhat Dilek atandı

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci’nin Milli Eğitim Bakanlığı müfettişi olması sonrasında bu göreve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ferhat Dilek atandı. Atamanın yapılmasının ardından Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. Ziyarette Allah mahcup etmesin diyerek hediyesini veren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “İnşallah donanımlı, ülkesini, milletini seven nesiller yetişmesine vesile olacaksınız. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onların iyi yetişmeleri çok önemlidir. Gençlerimizin eğitiminde üzerimize düşen ne varsa her zaman yaptık yapmaya devam ediyoruz. Dertlenmemiz gerekiyor. Geleceğimiz için en önemli kurum Milli Eğitim’dir. Bütün kademelerde görev yapanlar çok önemlidir. 15 yıl öncesinden bu zamana kadar baktığımızda adına milli eğitim denilmiş ancak milli kelimesini bir kenara atmışlar böyle bir durum ortaya çıkmış” dedi.  


HEPİMİZ İÇİN KAYGI VERİCİDİR
Bunu düzeltmek için büyük çaba ve gayretin yanı sıra sistemsel değişiklikler oldu diyen Başkan Üzülmez “Son 15 yılda Türkiye’de sağlık, turizm, sanayi, ticari alan olmak üzere birçok alanda gelişmeler oldu. Eğitim alanında bu yaşanmadı gibi bir algı oluşturulmak istenmektedir. Eğitim alanında ki tahribat çok büyüktü. Diğer alanlarda ki tahribat fiziki veya paranın kaynağında kullanılmamasından kaynaklanan tahribattı. Sosyal ve sosyolojik tahribatları düzeltmek kolay olmuyor. Bu yönde değişiklikler yapılıyor. Milli ve manevi değerlerin ön plana çıktığı eğitimin olması çok önemlidir. Gençlerimizi doğru yetişmemesi durumunda gelecek Türkiye hepimiz için kaygı vericidir” açıklamasında bulundu. 


ÇOCUKLARIMIZA EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ
“Eğitime destek her zaman önceliğimiz olmuştur” diyen Başkan Üzülmez “Okulların fiziki yapısından tutunda, alt ve üst yapısına kadar her alanına elimizden gelen desteği veriyoruz. Yerelden başlayarak geleceğin yöneticileri yetiştirmek için çalışmalıyız” dedi. Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek “Topyekün dert edinmemiz gereken bir alandır. İşin esasında dertlenmek gerekiyor. Dertlendiğiniz zaman çare ararsınız. İnsan eğitimi kolay değildir. Birçok alanda yatırımlar yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Eğitime de önemli yatırımlar yapıldı. Fiziki ihtiyaçlar giderilmektedir. Çocuklarımıza ayrı ve özel önem göstermeye çalışıyoruz. Çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Derdi hepimizin taşıması gerekiyor. Kartepe Belediyemizden çok büyük destek görüyoruz. Eğitime yapılan yatırım boş yatırım değildir. Sizlerden ve ekibinizden Allah razı olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı