Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 19:43
 
Kentin gündemi Kartepe zirvesi; “Yoksa Saadet darbelere karşı değil mi?”
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kartepe Zirvesi’ne ilişkin tartışmalar hala devam ediyor. Saadet Partisi İl Başkanının ‘Kartepe Zırvası’ açıklamalarının ardından AK Parti ve DSP’den SP’yi kınayan açıklamalar geldi
- Haberi
Kentin gündemi Kartepe zirvesi; “Yoksa Saadet darbelere karşı değil mi?”

 

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik’in ilimizde gerçekleştirilen ve 26 ülkeden yüzlerce entellektüelin buluşturulduğu Kartepe Zirvesi için ‘Kartepe Zırvası, halkın parasını israf ediyorlar’ açıklamasının ardından AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan düzenlediği basın açıklamasında SP İl Başkanı için ‘Saçmalamakta zirveye’ çıktı açıklamasını yapmıştı. Bu açıklamanın hemen ardından DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu’da konuya ilişkin görüşlerini açıkladı.

KEŞKE GELİP İNCELESEYDİ

DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Kartepe zirvesine ilişkin açıklamalarında SP İl Başkanının sözlerini yersiz bulduğunu belirterek, “Daha zirve gerçekleştirilmeden böyle bir açıklama yapması gereksizdi. Oraya gelerek incelemede bulunabilir, eksiklikler hakkında konuşabilirdi. Biz DSP olarak darbelerden çok çektik, bende oraya katılma gereği duydum ve güzelde bir zirve gerçekleştirildiğine inanıyorum. Başkan Karaosmanoğlu’nun konuşması da tarafsızdı ve tarihi darbelerin anlatıldığı bölümde 15 Temmuz ön plana çıkarılmadı ve tüm darbelerden eşit bir şekilde bahsedildi. SP İl Başkanımız gelmemiş olması insanın aklına Saadet darbelere destek mi veriyor sorusunu getiriyor” dedi.

Oğuzhan AKTAŞ

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı