Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 08:48
 
Küçükkaya’dan Ayaz’a şov yanıtı
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın “CHP, POSCO işçileri konusunda şov yapıyor” sözüne cevap veren CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Emek meselesinde şov olmaz. Keşke Hasan Bey davetimi kabul edip, ilçe başkanları toplantısını POSCO önünde yapsaydı” dedi
- Haberi
Küçükkaya’dan Ayaz’a şov yanıtı

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. CHP İzmit İlçe binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Mehmet Ümit Küçükkaya, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın “POSCO konusunda şov yapıyorlar” sözlerine cevap vererek, “Hak arama şovsa bunu o yapsın, ben onun şovunu alkışlarım. Buradaki mesele ekmek meselesi. Ekmeğin olduğu yerde şov falan olmaz” dedi. 


“ZARRAB ÜLKEMİZDE YARGILANMALIYDI”
Küçükkaya, “Amerika’da daha önce sanık şimdi ise tanık olan Reza davası. Uluslararası ambargolar yüzünden elde ettiği enerjiyi sattığı ülkelerden, ‘bartır’ ürün alarak ticaret yapan İran’ın belirli devlet yetkililerine yüzde 1 buçuk komisyon, Zarrab’ın şirketlerine 2.5 komisyon vererek ticareti likit vererek yapmasının ana konu olduğu bir dava. Reza işin içinde olmasa İran'dan aldığımız doğalgaz ve petrol fiyatları tutarında bir ticaret hacmi Reza Zarrab gibi paravanlar yüzünden Türk halkının elinden alınmış. Ortada milli menfaat yok. Çin ve Hindistan’ın reddettiği Reza Zarrab’ın rüşvetlerine bir Amerikalı gardiyan kadar dayanamayan büyük sıfatları olan ciddi siyasetçiler söz konusu. Bu memleketin uluslararası itibarı açısından hiç hoş olmayan bir durum. Keşke bu konular Zarrab’a vatan kahramanlığı verilip üstü kapatılacağına ülkemizde yargı tarafından değerlendirilseydi ve dünyaya örnek bir devlet olduğumuzu gösterseydik” dedi.


“EKMEK MESELESİ’NDE ŞOV OLMAZ”
Küçükkaya, “İktidar partisi İlçe Başkanı Hasan Bey, Posco işçileri ile ilgili CHP’nin şov yaptığını söylemiş. Hasan Bey’den benim POSCO önünde yapılacak ilçe başkanları toplantı davetimi kabul etmesini ve işçilere beraber gitmeyi isterdim. Ağır sanayide çalışan daha 30 yaşını doldurmamış, gencecik İzmitli hemşerilerini sadece anayasal haklarını talebinden dolayı, uluslararası sermaye tarafından nasıl ezildiğini beraber görmek isterdim. POSCO Güney Kore’de sendikalı çalışacak, Türkiye’de köle düzeni ile çalışacak. İktidar partisi ilçe başkanı da her zaman olduğu gibi bizlere ‘şov yapıyorlar’ diyecek. Bizden şov yapma fırsatını alsın ve ey hükümet yetkilileri Türk halkının köle olarak kullanılmasına, ucuz işçiliğe tepki gösteriyoruz desin. Hak arama şovsa bunu o yapsın, ben onun şovunu alkışlarım. Buradaki mesele ekmek meselesi. Ekmeğin olduğu yerde şov falan olmaz. 


BELSA’DAN SARAY’A
Belsa’dan saraya, tüm noktalarda CHP’nin iktidar hedefinin başlangıç noktasını 9 Aralık saat 10.00’da Hasan Gemici’de vermiş bulunacağız.. 4’üncü olağan kongre yazsa bile yeniden parlamenter rejime dönülecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin üniversiteler tarafından bilim yuvası olarak kullanılacağı cumhuriyetin gerçek temellerine muasır medeniyet hedeflerine tekrar ulaştıracak kongredir. İzmit halkı başta olmak üzere Kocaelili tüm hemşerilerimizden omuz omuza olmayı bekliyoruz.  Katılımın çok yoğun olacağını tahmin ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Etiketler: Küçükkaya’dan, Ayaz’a, şov, yanıtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı