Haber Detayı
26 Kasım 2017 - Pazar 12:41
 
Kullar Semt Meydanı açıldı
Başiskele Belediyesinin 10 Milyon TL’lik dev yatırımı olan Kullar Semt Meydanı’nın açılışı gerçekleştirildi
- Haberi
Kullar Semt Meydanı açıldı

Başiskele Belediyesi tarafından 10 Milyon TL’lik dev yatırımı olan Kullar Semt Meydanı’nın açılışı gerçekleştirildi. Semt meydanının açılış törenine Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, AK Parti Eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

BİZ İŞİMİZE AŞIĞIZ

Programda konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Bu meydanın yapımında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. 2009’dan beri bu Kullar’da 11. Açılışımız. Sadece 2017’de 27 yeni açılış gerçekleştirdik. Bu açılışımızın farklı bir anlamı var. Kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biz yapmış olduğumuz işe aşığız. Bu işi aşksız yapamazdık zaten.  Biz Allah’ın lütfuyla bu başarıları gerçekleştirdik. Komşularımızın rızasına göre hareket ettik. Bu alanı istimlak ettiğimizde bu meydan projesine çalıştık. Alanın betonunun tamamını büyükşehir belediyesi karşıladı. Toplamda 10 milyon TL’nin üzerine çıkan bir maliyetle yapıldı bu meydan Halka hizmet Hakka hizmettir. Bu çalışmalardaki ekslikliğimiz varsa özür diledik. Kocaeli’nin en güzel meydanlarından biri oldu. Kullar Semt Meydanımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HERKESİ TEBRİK EDİYORUM

Ayaz’ın ardından kürsüye gelen Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, “Bizler millet olarak hizmet edeni unutmayız. Bizler hafızası er yada geç alın teri dökenleri kaydeder. İşte bu güzel semtte hiçte azımsanmayacak bu çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Geçtiğimiz günlerde kalite ödülünü alan belediye başkanımızı da kutluyorum. Bundan sonra bu semtin halkına amade olan bu güzel yapıt birçok etkinliğe ev sahipliği yapacaktır. Artık bizim de verimli bir semt meydanımız var” şeklinde konuştu.

YAŞANABİLİR HALE GETİRİYORUZ

Kantay’ın ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Şehirler meydanlarıyla anılır. Eskiden imkan yoktu. Devlet ve yerel yönetimler bu tür meydanları yapamıyordu. Planlıyoruz ve adım adım şehirlerimizi daha güzel, yaşanabilir hale getiriyoruz. Binaların sık oluşu dengemizi bozuyor. Bu meydanlar çok çok önemli. İnsanlarımız her şeyin en güzeline layık. Bu meydanın insanımızın geleceğine güzel hizmet etmesini temenni ediyorum” dedi.

10 MİLYON TL’LİK DEV YATIRIM

10 milyon Türk Lirası yatırım yapılan meydanda 3267 metrekarelik 108 araç kapasiteli otopark yer alıyor. Aynı zamanda 555 metrekarelik alanda kent mobilyasına uygun bir kafeterya, kule, havuz, bank ve yeşil alanlar yer alıyor. Aynı zamanda söz konusu alanın bölgeye kazandırılması için belediye 4 milyon 714 bin TL’lik şuyulandırma çalışması gerçekleştirdi.

 

DOLU BİR AÇILIŞ PROGRAMI

Alanında birçok öncü ve örnek projeyi kente kazandıran Başkan Ayaz, önceki gün de hizmet kalitesinde örnek teşkil eden Mükemmellikte 4 yıldız belgesini almaya hak kazanmıştı. Tüm hizmetlerini bu vizyon ile gerçekleştiren Başkan Ayaz, Mehmetağa Mahallesinde Kullar Semt Meydanı’nı hizmete açtı.  Açılış programı içerisinde Karadeniz Halk Oyunları gösterisinden, Gönülden Gönüle Müzik Topluluğu Gösterisine ve Grup Tillo ilahi konserine kadar dolu bir program yer aldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kullar, Semt, Meydanı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı