Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 20:26
 
Mehmet Atilla'ya 32 ay hapis cezası verildi
ABD'de tutuklu bulunan Halkbank eski genel müdür yardımcısı Atilla'ya 32 ay hapis cezası verildi.
DÜNYA Haberi
Mehmet Atilla'ya 32 ay hapis cezası verildi

ABD'de tutuklu bulunan Halkbank eski genel müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'ya 32 ay hapis cezası verildi.  

 

Atilla'nın hapiste kaldığı 14 ay aldığı cezadan düşülecek.

 

Savcılık, yaklaşık 14 aydır tutuklu bulunan Atilla hakkında Nisan ayında verdiği yazılı mütalasında 15 yılı aşan bir ceza talep ederken, savunma tarafı oldukça uzun bir açıklama ile bu sürenin adil olmadığını belirtti.

 

Avukatlar Victor Rocco ve Cathy Fleming’in başını çektiği savunma ekibine göre Atilla’nın hiç ceza almaması, alacaksa da cezanın 5 senelik alt sınır baz alınarak belirlenmesi gerek.

 

Reza Zarrab davasında, New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde yargılanan ve jüri heyetinin kendisine isnat edilen altı suçlamanın beşinden suçlu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın alacağı cezayla ilgili karar duruşması bugün 17:00'de başladı.

 

Jürinin, kendisine isnat edilen altı ayrı suçlamanın beşinden suçlu bulduğu Mehmet Hakan Atilla için verilebilecek maksimum hapis cezası toplam 105 yıl...

 

Duruşma salonuna önce Hakan Atilla'nın avukatları geldi. Ardından savcılar da kendilerine ayrılan masaya oturdular. 

 

Hakan Atilla duruşma salonuna girdi. Hakim Berman da salona giriş yaptı. Berman "Ele almamız gereken birçok konu var, bu biraz zaman alabilir. Bir saatten fazla olabilir, hatta iki saat sürebilir. Bu istisnai bir hüküm duruşması. Davayı izleyen ABD vatandaşlarının yanı sıra çok sayıda Türk vatandaşı da bu davayla ilgileniyor." dedi.

 

Berman, İngilizce ve Türkçe dilinde bire bir konuşma dökümü alınmasını istedi. Berman'ın talep ettiği konuşma dökümlerine internet üzerinden erişilebilecek.

 

HAKİM: ATİLLA ASLAN'IN TALİMATLARINI YERİNE GETİRMİŞ

 

Davanın Hakimi Richard Berman, Hakan Atilla hakkında vereceği hapis kararını belirlerken, İran'a yönelik yaptırımları delme şebekesinin diğer elemanlarının da suç oranlarını göz önüne aldığını söyledi. “Atilla, Zarrab'dan daha az suçlu. Ayrıca, belli ki patronu olan (Halkbank eski Genel Müdürü) Süleyman Aslan'ın talimatlarını yerine getirmiş” dedi.

 

“YALAN BEYAN”

 

Ancak Hakim, Atilla'nın duruşmalar sırasında “yemin altında yalan beyanda bulunduğunu” da belirterek, vereceği cezaya bu yüzden bir artırım yapacağını da söyledi. Berman, Atila'nın “yalan beyan” örneği olarak da, Amerikalı yetkilileri yanıltmasını gösterdi. ABD Hazine Bakanlığı'nın yaptırımların izlenmesinden sorumlu birimi OFAC'ın o dönemdeki direktörü Adam Szubin duruşmalarda verdiği ifadede, “Atila'yı bir toplantıda kenara çekerek, kendisini şahsen” uyardım demişti. Ancak Atilla duruşma ifadesinde, Szubin'in kendisini hiçbir zaman kenara çekerek, uyarıda bulunmadığını söylemişti.

 

Hakim Berman, “Atilla'nın yalan beyanlarına” ikinci örnek olarak ise, Halkbank'taki İran devlet kurumlarına ait hesapların kullanılabilmesi için kurdukları sisteme ilişkin sözlerini gösterdi. Zarrab duruşmalar sırasında verdiği ifadede, sahte belge karşılığında Halkbank'taki İran petrol ve gaz şirketlerine ait hesaplardan para çıkarıldığını, bunun sisteminin oluşturulmasında da Atilla'nın yardımcı olduğunu söylemişti. Atilla ise duruşma ifadesinde bunu reddetmiş, Zarrab'la hiçbir zaman “sahte gıda ticareti ile Halkbank'taki İran hesaplarının boşaltılması sistemine ilişkin konuşmadıklarını” söylemişti.

 

47 YILLIK HAYATIMDA…

 

Hakim Berman, Atilla'nın “yalan beyanına” ilişkin 3. Örnek olarak, yine Zarrab'ın ifadesinde geçen bir unsuru koydu. Zarrab, Atilla'nın kendisine “sahte belgeler konusunda dikkatli olmasını söylediğini” ifade etmişti. Ancak Atilla, Zarrab'a bu konuda herhangi bir uyarısının olmadığını duruşmada beyan etmişti.

 

Hakim Berman'ın “yalan beyana” ilişkin dördüncü örneği ise, Atilla'nın ifadesinde yer alan “47 yıllık hayatım boyunca, hiçbir zaman İran'a yönelik yaptırımların nasıl delineceğinin tartışıldığı bir toplantıda yer almadım. bu tip konularda Zarrab'la hiçbir uzlaşıya varmadım” sözleri oldu.

 

Sosyal medya üzerinden duruşma sırasında yaptığı paylaşımlarla Hakan Atilla davasını anbean takip eden ABD’li gazeteci Adam Klasfeld, duruşmada yaşananları aktardı. Adam Klasfeld, Hakim Berman’ın “Hakan Atilla’ya ömür boyu hapis cezası vermenin adil, uygun ve makul olduğunu düşünmüyorum” dediğini takipçilerine duyurdu.

 

HAKİM: “ATİLLA ŞEBEKENİN YARATICISI DEĞİL. SADECE ÇARK İÇİNDE BİR DİŞLİ”

 

Hakim Berman, Savcılığın iddiasının aksine, Atilla'nın İran'a yönelik yaptırımları delmek için oluşturulan şebekenin “yaratıcısı” olmadığını, ancak “çark içinde bir dişli” olduğunu da vurguladı. Berman, “Atilla sadece kendisine verilen talimatları uyguladı” dedi.

 

“HAFİF BİR CEZANIN UYGUN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

 

Hakim Berman, Savcılığın Atilla hakkında istediği 20 yıldan fazla hapis cezasının da, “yaptırım delerek serbest bırakılan paraya göre hesaplandığını belirterek, “ancak ben daha hafif, standart sistem dışında bir cezanın bu dava için uygun olabileceğine inanıyorum” dedi.

 

HAKİM BERMAN, “ATİLLA'YA DEĞİL ZARRAB'A İNANDIM ÇÜNKÜ….”

 

Hakim Berman, duruşmada Atilla ve Zarrab'ın verdiği, birbiriyle çelişen ifadelerde “Zarrab'ın sözlerine itibar ettiğini” söyledi ve buna gerekçe olarak da, “Zarrab, kendisine isnat edilen tüm suçları kabul etti ve duruşmalardan hemen önce ifade vermeyi kabul etti” dedi. Bu açıdan da “Zarrab'ın ifadesini daha inanılır bulduğunu” söyledi.

 

HAKİM: “ZARRAB, ÇAĞLAYAN'A YÜKLÜ MİKTARDA RÜŞVET VERDİĞİNİ KABUL ETTİ”

 

Hakim Berman'ın, Zarrab'ın ifadesini “inanılır” bulmasındaki bir başka gerekçe olarak da, AKP'li eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlaya'a “yüklü miktarda rüşvet verdiğini” söylemesini gösterdi. Zarrab duruşmalar sırasında Çağlayan'a yaklaşık 50 milyon Euro rüşvet verdiğini açıklamıştı.

 

Berman, ayrıca duruşmalar sırasında Halkbank üzerinden İran'a yönelik ABD yaptırımlarının nasıl delindiğini gösteren şemayı çizip anlatmasının da Zarrab'ı “daha inanılır” kıldığını söyledi. Hakim, Zarrab'ın zaman zaman Atilla ile bazı konularda “ters düştüklerine” de ifadesinde açıklıkla yer verdiğinine dikkat çekti.

 

“ATİLLA BU ŞEBEKEDEN KAR SAĞLAMADI”

 

Hakan Atilla'nın kurulan şebekeden “kar sağlamadığnın açıkca görüldüğünü” de kaydeden Hakim Berman, “Hakan Atilla, patronu olan ve Zarrab'dan rüşvet alan oSüleyman Aslan'ın talimatlarını, kimi zaman istemeden ya da tereddüt ederek yerine getirmiş” dedi.

 

“ATİLLA KENDİSİNE VERİLEN TALİMATLARI YERİNE GETİRDİ. RÜŞVET DE ALMADI”

 

Hakim Berman'ın Atilla hakkındaki ceza kararını açıklarken en çok kullandığı cümle “Atilla talimatlarını uyguladı” oldu.

 

Atilla'nın “sadece işini yaptığını ve kendisine verilen talimatları yerine getirdiğini” söyleyen Hakim Berman, “Atilla rüşvet de almadı” diye bir kaç defa tekrarladı.

 

"MERHAMETLİ BİR CEZANIN VERİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

 

Hakim Berman, dava boyunca sunulan delilleri tekrar gözden geçirdi. İncelenen deliller arasında Hakan Atilla'nın Halkbank'ta görev yaptığı sırada görüştüğü ABD Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı David Cohen'in ifadesi de yer alıyor.

 

Hakim Berman ABD yasaları hakkında bilgi verdikten sonra "Bu davada, kitapta yazan mahkumiyetin değil, merhametli bir cezanın verilmesi gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 

Berman "Hakan Atilla için müebbet hapis cezasının uygun, adil veya makul olacağı görüşünü tamamen reddediyorum" dedi. Berman, Atilla'nın sistemde "önemsiz bir rol" oynadığı gerekçesiyle cezanın hafifletileceğini söyledi.

 

Berman, savunmanın "kumpas kurma" suçlaması için cezanın hafifletilmesi talebini reddetti. Sanık veya işbirlikçileri suç sayılan eylemleri tamamlamamış olsaydı bu talep kabul edilebilirdi. Berman, Atilla'nın diğer kişilerden "ciddi olarak daha az kusurlu" olduğunu söyledi.

 

Berman’ın davayla ilgili şu sözleri dikkat çekti:

 

“Atilla, Zarrab'dan daha az kusurlu ve görünüşe göre Halkbank'taki yöneticisi olan Süleyman Aslan'ın talimatlarını yerine getiriyordu."

 

"YEMİNLİ OLDUĞU HALDE YALAN İFADE VEREREK..."
 

Berman, davadaki ifadelerde Atilla'nın anlaşmaya "taş koyduğunun" ve işbirlikçilerin yaptığı öneriye "açık olmadığının" anlatıldığı bölümlere atıf yapıyor.
 

Berman, Atilla'nın davada yeminli olduğu halde yalan ifade vererek "adaletin tecelli etmesini engellediğini" söylüyor.

 

Berman'ın yalancı tanıklık dediği ifadelere örnek:

 

1- Atilla, OFAC'ın eski direktörü Adam Szubin'in kendisini "kenara çektiği"konuşmayı, "rutin bir görüşme" olarak lanse etti. Berman'a göre bu konuşma rutin değildi. Szubin, o konuşmada Atilla'yı sert bir şekilde uyarmıştı.

Atilla, Szubin ile yaptığı özel görüşme hakkında "Hayır, böyle bir şey hatırlamıyorum. Benimle bu kişi arasında, beni kenara çekip bir konuda uyardığı özel bir konuşma olmadı" demişti.

 

2- Naylon gıda ticaretiyle ilgili olarak Zarrab, İran'ın paralarını aktarabilmek için kurulan bir sistemi anlatmıştı. Atilla'ya, Zarrab'la bu naylon gıda ticaretinin konuşulduğu bir toplantıya katılıp katılmadığı sorulmuştu. Atilla "Zarrab ile bu konuyu hiç görüşmedik" demişti.

 

3- Dubai'dan buğday alındığını gösteren sahte belgeler. Ancak Dubai'de buğday yetişmediği belirlenmişti. 
Zarrab, Atilla'nın kendisine, Halkbank'tan verilen ve İran'la ticarette kullanılan belgelerde dikkatli olmasını söylediğini anlatmıştı. Atilla, bu iddiayı reddetmiş, Zarrab'a hiçbir zaman sahte evrak hazırlama konusunda fikir vermediğini söylemişti.

 

4- Atilla, "Hanımefendi, ben 47 yaşındayım ve hayatımda şimdiye kadar İran'a yönelik yaptırımların ihlalinin konuşulduğu bir toplantıya hiç katılmadım... Ve hiçbir zaman Zarrab ile bu konularda bir anlaşma yapmadım" demişti.

 

"ATİLLA ÇARKTA BİR DİŞLİYDİ"
 

Berman, "Bu davada merhametli, kılavuzun dışında bir ceza gerektiğine inanıyorum" dedi. 
Yargıç, hükümetin yaptığı hesaplamaların para tutarlarıyla ilgili olduğunu, bunların cezai nitelikte olacağını söyledi.

 

Berman "Hakan Atilla çarkta bir dişliydi ve bu anlamda işi yapmaya isteksiz olan bir dişliydi" dedi. 

 

Berman, savcıların, Atilla'nın sistemin beyni olduğu iddiasını reddetti. Berman, "Atilla verilen talimatları uyguluyordu" ifadelerini kullandı.

 

Berman, emsal davalara atıfla "açıkça mantıksız" bir hüküm vermek istemediğini söyledi. 

 

Berman, Atilla'nın suçlu bulunduğu dört ithamı gözden geçiriyor. Suçlamalardan ilki, ABD'yi dolandırmak için kumpas kurma. 

 

Çeviri: Sebla Küçük  

 

NE OLMUŞTU


Reza Zarrab yargı sürecinde savcılık adına itirafçı tanık olarak duruşmalarda ifade vermişti. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde yaklaşık beş hafta süren duruşmaların sonunda 12 kişilik jüri heyeti, Hakan Atilla’ya, isnat edilen altı ayrı suçlamanın beşinden suçlu olduğuna karar vermişti.

 

Atilla’nın New York’ta tutuklanmasından itibaren başlatan yargı süreci şöyle gelişmişti:

 

Halkbank Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, 23 Mart'ta giriş yaptığı New York JFK Havalimanı'nda gümrük memurları ve ajanlar tarafından kısa bir süre sorgulandıktan sonra ABD'ye girişine izin verilmişti.

 

New York’tan Londra’ya gitmek için 27 Mart günü tekrar JFK Havaalanına giden Atilla, FBI ajanları tarafından Reza Zarrab soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Atilla, Zarrab’ın da bulunduğu Manhattan’daki MCC Metropolitan Correctional Center Cezaevine götürülmüş, bu cezaevinde bir ayrı hücrelerde Zarrab'la birlikte kalmıştı.

 

Tutuklandıktan bir gün sonra mahkemeye çıkartılan Atilla’nın hakkında hazırlanan iddianame yüzüne okunmuş, Sulh Hakimi James C. Francis, Atilla’nın tutukluluğunun sürmesine hükmetmişti.

 

Atilla hakkında hazırlanan 40 sayfalık iddianamede görevinden alınan New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara'nın imzası vardı.

 

Hakan Atilla daha sonra, suçlandığı Zarrab davası hakimi Richard Berman’ın karşısına çıkmıştı. Atilla, Hakim Richard Berman’a hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini, Zarrab’la hiç bir ilişkisi olmadığını söylemişti.

 

24 Nisan 2017 tarihinde yeniden hakim karşısına çıkartılan Atilla’nın dosyası Zarrab dosyasıyla birleştirilmişti.

 

Atilla’nın avukatları, müvekkillerinin dosyasının Zarrab’dan ayrılmasını isteyip ayrı yargılanmasını talep etmişti. Hakim Berman, yapılan bir dizi ara duruşmanın ardından savcılığın argümanlarını haklı bularak, Atilla’nın kefalet talebini kabul etmemişti. Atilla’nın davasının, Zarrab dosyasından ayrılmaması ve Atilla’nın tutuklu olarak yargılanmasına hükmetmişti.

 

ZAFER ÇAĞLAYAN EKLENDİ

 

Zarrab davasının yeni iddianamesine eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan da eklenmesiyle, Atilla’nın şartları daha da ağırlaşmıştı. Hakim Berman davanın seyrinin yeni iddianameyle değiştiğini belirtmişti.

 

Zarrab davasına eklenen yeni sanıklarla ve yeni iddianameyle birlikte Hakan Atilla için istenen hapis cezasının süresi de artmıştı Hakan Atilla için istenen hapis cezasının toplamı 135 yıl olmuştu.

 

Zarrab soruşturmanın odak noktası olduğu iddia edilen Halkbank’ın ortaklık yapısı mahkemeye açıklanmıştı. Bilinenin aksine Halk Bankası'nın çok sayıda Amerikalı ortağı da olduğu ortaya çıkmıştı.

 

ZARRAB ORTADAN KAYBOLDU


Bir çok ara duruşma yapıldı sonuç alınamayınca hakim nihai kararını vererek davanın asıldan görüleceği ve 12 kişilik jüri heyetinin de yer alacağı duruşmaların 27 Kasım 2017 tarihinde başlamasına hükmetmişti.

 

Atilla, Türkiye’den telekonferans yoluyla bazı tanıkların dinlenmesini istemiş,hakim de bu talebi kabul etmişti. Sürenin Türkiye’deki tanıkların hazırlanması için yeterli olmadığı gerekçesiyle Atilla’nın yeniden duruşmaları erteleme talebi hakim tarafından reddedilmişti.

 

Sarraf’ın savcılıkla iş birliği yapıp başlayacak duruşmalarda Atilla’nın aleyhine tanıklık edeceği iddiaları ortaya atıldı. İddialar sonrası Sarraf birden ortadan kayboldu.

 

Türkiye ile ABD arasında Sarraf davası krizi yaşandı. Türkiye, Amerikalı makamlara Zarrab’ın nerede olduğunu sordu.

 

Zarrab’ın savcılıkla uzlaştığı ve tanık olacağı konusunda ilk resmi açıklama New York Güney Bölgesi Başsavcı yarımcısı David Denton’dan gelmişti. Denton, Sarraf’ın Mehmet Hakan Atilla’nın davasında anahtar bir tanık haline geleceğini belirtmişti. Savcı Yardımcısı Denton, 2011 yılından beri İran’a uygulanan ambargonun delinmesiyle ABD’nin güvenliğinin tehdit edildiğini öne sürmüştü.

 

Savunmanın erteleme talebini reddeden Hakim Berman, Zarrab'ın mahkemede tanık olarak dinleneceğini belirtmişti. Zarrab'ın hakkındaki suçlamaları kabul ettiği belirtilmişti.

 

Zarrab tanıklığa başladı. Reza Zarrab, Mehmet Hakan Atilla davasında tanık olarak verdiği ifadesinde Zafer Çağlayan'a rüşvet verdiğini belirtmiş, Atilla’ya ise asla rüşvet vermediğini söylemişti. Zarrab, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’la 2012 başında görüştüğünü, önce reddedildiğini, arkasından da eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’dan Halk Bankası'yla çalışmak için yardımını istediğini söylemişti.

 

Çağlayan'ın işlemlerden elde edilecek gelirin yarısını isteğini ifade eden Zarrab, Çağlayan'a "Zafer Çağlayan’a 31 milyon 789 bin Euro, 2,5 milyon TL, 4,8 milyon Amerikan doları ödedim” demişti.

 

Zarrab eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler'den yardım istediğini, babasının Çin'deki bankalara referans mektubu vermesi için Barış Güler'e 100 bin dolar verdiğini öne sürmüştü. Zarrab, Barış Güler aracılığıyla Çin’de ortak aradığını belirtmişti.

 

Atilla ve Zarrab’ın arasındaki ilişki sorgulanmıştı. Savcılık ikilinin aralarında geçen konuşma tapelerini Zarrab'a sormuştu. Zarrab, rüşveti eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Aslan’a verdiği ancak Atilla ile direk bir rüşvet ilişkisi olmadığını iddia etmişti.

 

SUÇLU BULUNDUĞU İDDİALAR...

 

Atilla ani bir kararla Türkiye’deki tanıklarının hiçbirinin duruşmaya katılmayacağını bunun yerine savcılığın tüm sorularını kendi yanıtlama kararı aldığını açıklamıştı.

 

Mehmet Hakan Atilla, avukatı Fleming’in kendisine yönelttiği sorular sırasında ailesinin fotoğraflarının gösterilmesi üzerine gözyaşlarına hakim olamamıştı. Atilla 269 gündür eşini göremediğini çocuğunu ise sadece 2 saat görebildiğini söylemişti.

 

Duruşmaların sonuna gelindiğinde 12 kişilik jüri heyeti kararını açıklamıştı. Atilla hakkındaki altı ayrı suçlamanın beşinden suçlu bulunmuştu. Atilla’nın suçlu bulunduğu iddialar; ABD ve özellikle de Amerika Maliye Bakanlığı’nı dolandırmak için kumpas kurmak, İran’a uygulanan Amerikan ambargosu ve Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası'nı (International Emergency Economic Powers Act) delmek için kumpas kurmak, bankacılık sisteminde sahtekarlık yapmak, Amerikan bankacılık sisteminde sahtekarlık yapmak için kumpas kurmak ve yasadışı finansal işlemlere bilinçli olarak göz yummak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mehmet, Atilla'ya, 32, ay, hapis, cezası, verildi,
Yorumlar
Diğer Haberler
Muğla
Muğla'da görüldü ! Japonlar onun için geliyor...
KKTC
KKTC'den çok konuşulacak açıklama: Türk Lirasını bırakıyorlar mı
Zuckerberg
Zuckerberg 'Rusya'yı itiraf edip' özür diledi!
Stajyer öğretmen öğrencisiyle beraber oldu, personele yakalandı
Stajyer öğretmen öğrencisiyle beraber oldu, personele yakalandı
Önce sevdiği kızı vurmuş! Okul katliamcısı saplantılı aşık çıktı!
Önce sevdiği kızı vurmuş! Okul katliamcısı saplantılı aşık çıktı!
Bakir İzetbegovic
Bakir İzetbegovic'ten şaşırtan çıkış: Allah size bir adam gönderdi, onun adı Recep Tayyip Erdoğan
Türkiye düşmanları belediye başkanını dövdü
Türkiye düşmanları belediye başkanını dövdü
 Geceyi Gizemli Seslerin Geldiği Tünelde Geçirdi, Şoke Eden Anı Kaydetti
Geceyi Gizemli Seslerin Geldiği Tünelde Geçirdi, Şoke Eden Anı Kaydetti
Tacizci adam hayat dersini aldı, ortalık savaş alanına döndü
Tacizci adam hayat dersini aldı, ortalık savaş alanına döndü
Boeing 737 tipi yolcu uçağı düştü!
Boeing 737 tipi yolcu uçağı düştü!
Dilencilik yapan kadın 5,5 milyon dolar miras bıraktı!
Dilencilik yapan kadın 5,5 milyon dolar miras bıraktı!
Ortalığı karıştıran iddia!
Ortalığı karıştıran iddia! 'Suudi Veliaht Prensi öldü'
Kadın Öğretmen Öğrencisini Dersten Sonra Odasına Çağırıp İlişkiye Girdi
Kadın Öğretmen Öğrencisini Dersten Sonra Odasına Çağırıp İlişkiye Girdi
ABD
ABD'de kabus sürüyor: Yine patladı
Korkusuz Türk kadını bayrağımızı PKK
Korkusuz Türk kadını bayrağımızı PKK'lıya kaptırmadı
Dünyanın en yaşlı kadını İstanbullu çıktı
Dünyanın en yaşlı kadını İstanbullu çıktı
Federasyondan
Federasyondan 'Rus kadınları tavlama' kitapçığı: Temiz olun, güzel giyinin..
FETÖ
FETÖ'den 24 Haziran'dan sonra her şey düzelecek vaadi
Futbol Federasyonu’ndan Dünya Kupası için skandal kitapçık!
Futbol Federasyonu’ndan Dünya Kupası için skandal kitapçık!
Sokak dilencisinin hesabından 5.5 milyon dolar çıktı!
Sokak dilencisinin hesabından 5.5 milyon dolar çıktı!
Gizemli seslerin peşine düşen gece bekçisi ürkütücü anları görüntüledi!
Gizemli seslerin peşine düşen gece bekçisi ürkütücü anları görüntüledi!
Lavaboyu kullanmasına izin verilmeyince ortalık yere tuvaletini yaptı!
Lavaboyu kullanmasına izin verilmeyince ortalık yere tuvaletini yaptı!
Dünya bu haberi konuşuyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan
Dünya bu haberi konuşuyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast hazırlığı
Türkiye
Türkiye'de bir ilk... İran'la resmi görüşme AKP Genel Merkezi'nde
Son dakika... İsrail gazetesi patladı! Uyardılar...
Son dakika... İsrail gazetesi patladı! Uyardılar...
ABD
ABD'nin yeni terör listesinde İran Merkez Bankası Başkanı da var
Yürüyüşe dikkat! Fethullah Gülen
Yürüyüşe dikkat! Fethullah Gülen'in yeni görüntüleri ortaya çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kraliçe 2. Elizabeth ile 40 dakika görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kraliçe 2. Elizabeth ile 40 dakika görüştü
Ayı yavrusunu köpek sandılar, gerçeği 2 yıl sonra anladılar
Ayı yavrusunu köpek sandılar, gerçeği 2 yıl sonra anladılar
Sahile 9 göçmen cesedi vurdu
Sahile 9 göçmen cesedi vurdu
ERDOĞAN: CUMA GÜNÜ YENİKAPI MEYDANINDA ZULME KARŞI DEV BULUŞMAMIZI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
ERDOĞAN: CUMA GÜNÜ YENİKAPI MEYDANINDA ZULME KARŞI DEV BULUŞMAMIZI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
52 kişi öldürüldü... Trump bu açıklamayı yaptı!
52 kişi öldürüldü... Trump bu açıklamayı yaptı!
Gazze
Gazze'deki şehit sayısı hızla artıyor: 52 şehit, 1693 yaralı
İsrail katliam yaparken, İvanka Trump ABD büyükelçiliğini böyle açtı
İsrail katliam yaparken, İvanka Trump ABD büyükelçiliğini böyle açtı
Son Dakika! 43 Filistinliyi Şehit Eden İsrail
Son Dakika! 43 Filistinliyi Şehit Eden İsrail'in Savaş Uçakları Gazze'yi Vurdu
Selfie çubuğu ile üst komşusunu gözetlerken suç üstü yakalandı
Selfie çubuğu ile üst komşusunu gözetlerken suç üstü yakalandı
Haber Yazılımı kocaeli escort escort kocaeli şirinevler escort beylikdüzü escort şişli escort