Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 08:24
 
MHP, mahkemeye gidecek
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, düzenlediği basın açıklamasında MHP’den yapılan istifa iddiaları ile ilgili olarak resmi bir istifa olmadan açıklama yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi
- Haberi
MHP, mahkemeye gidecek

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında düzenlediği haftalık basın açıklamasında Irak referandumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Olası bir askeri müdahaleye destek vereceklerini ifade eden Ünlü, “Irak merkezi hükümetinin, bölge ülkelerinin ve uluslararası toplumun tüm uyarılarına kulak tıkayan Barzani'nin bağımsızlığa giden ilk adım olarak gördüğü sözde referandum, bölge için çok karanlık bir dönemin habercisidir. Barzani, çok ağır bir bedel ödeyeceği ve sonu hüsranla bitecek bir macera yolculuğunu başlatmıştır dedi.


TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Türkiye'nin milli güvenliğini ilgilendiren konularda, iktidar ve muhalefetin partiler üstü bir anlayışla birlikte hareket etmesinin vatanseverliğin asgari bir gereği olarak görülmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Ünlü, “Milliyetçi Hareket Partisi, bu anlayışla bu konudaki düşüncelerini ve önerilerini aziz milletimizle paylaşmak ve Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetinin dikkatine getirmek istemektedir. Bizim yaşanan son gelişmeler ile ilgili duruşumuz ve genel başkanımızın görüşleri bu yöndedir. Biz MHP Kocaeli Teşkilatı olarak çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Terörün yok edilmesinde gereken desteği en üst düzeyde vermeye devam edeceğiz. Özellikle FETÖ ve uzantılarının bürokraside, belediyelerde ve siyasette kökü kurutulana kadar meselenin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.


SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ
Ünlü Irak referanduma ilişkin açıklamalarının ardından Akşener’in yeni partisi için MHP’den istifa eden üyelere yönelik medyada da sık sık yer alan haberlerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Bundan böyle MHP’den resmi olarak istifa etmeden, toplu şekilde basının önünde basın açıklaması düzenleyenlere karşı hukuki haklarını kullanarak suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Resmi bir istifa olmadan basının karşısında istifasını duyuranların suç işlediklerini vurgulayan Ünlü, bu eylemin MHP’nin kurumsal kimliğine zarar vermek için yapıldığını dile getirdi.


MHP İl Teşkilatı’nın 4 Ekim-20 Aralık tarihleri arasında toplamda 472 muhtarla program düzenleyecek: 04 Ekim – Kartepe, 11 Ekim – Gebze, 18 Ekim – İzmit, 25 Ekim – Darıca, 01 Kasım – Derince, 08 Kasım – Çayırova, 15 Kasım – Gölcük, 22 Kasım – Körfez, 29 Kasım – Karamürsel, 06 Aralık – Başiskele, 13 Aralık – Dilovası, 20 Aralık - Kandıra

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Etiketler: MHP,, mahkemeye, gidecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı