Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 08:23
 
O müftüye soruşturma açıldı
Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı'nın sosyal medya hesabından “Mağazalarda ambalajı açılmış teşhir ürünleri hep yarı fiyatına satılır. Anlayana…” şeklindeki paylaşımı sonrası soruşturma başlatıldı.
- Haberi
O müftüye soruşturma açıldı

Gölcük Müftülüğü görevini 4 yıldır sürdüren Mehmet Yazıcı, sosyal medya hesabından, “Mağazalarda ambalajı açılmış teşhir ürünleri hep yarı fiyatına satılır. Anlayana…” şeklinde paylaşımda bulundu. Müftü Yazıcı'nın bu paylaşımı kısa süre içerisinde yayıldı. Birçok kişi bu paylaşıma tepki gösterdi. Müftü Yazıcı’nın paylaşımıyla insanların yaşam tarzını hedef aldığı iddia edildi.

Yazıcı, tepkilerin giderek artması üzerine bu paylaşımını sildi.

MÜFTÜDEN AÇIKLAMA
Gölcük Müftüsü Mustafa Yazıcı yaptığı açıklamada yanlış anlaşıldığını ifade ederek, “Almış olduğum bir ürünün aynısını yarı fiyatına internetten bulup ‘Teşhir malıdır’ notunu gördükten sonra paylaştığım bir cümlenin başkalarının yaşam tarzına saldırı gibi anlaşılmış olmasından dolayı çok üzgünüm. Bu konudaki tavrım çevrem tarafından bilinmektedir. Asla öyle bir kastım olmamıştır” dedi.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın talimatıyla tepkilere neden olan paylaşımı yapan Gölcük Müftüsü Yazıcı hakkında soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, müftüye, soruşturma, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı