Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 07:07
 
Rotary’de onur ödülleri dağıtıldı
İzmit Rotary Kulübü tarafından her yıl düzenlenen Meslek Onur Ödülleri Sunucu Erkan Yolaç, 1970 Türkiye Güzeli Asuman Tuğberk Yolaç ve Kuaför İlhan Kızılgör’e verildi.
- Haberi
Rotary’de onur ödülleri dağıtıldı

 

İzmit Rotary Kulübü tarafından her yıl düzenlenen Meslek Onur Ödülleri önceki gün Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Sosyal Tesisleri’nde bulunan Bithnya’da gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ödül törenine İzmit Rotary Başkanı Çağdaş Büyükyılmaz’ın yanı sıra Komite Başkanı Yaşar Can ve Uğraş Gürdal Çiftçi, Kulüp Sekreteri Mesut Baki Efe ve çok sayıda üye katılım gösterdi.

MESLEK SAHİPLERİ ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

2017-2018 döneminde Meslek Onur Ödülleri, mesleğinde başarılı ve kariyere ulaşmış Sunucu Erkan Yolaç, 1970 Türkiye Güzeli Asuman Tuğberk Yolaç ve Kuaför İlhan Kızılgör’e verildi. Düzenlenen ödül töreninde açılış konuşması gerçekleştiren İzmit Rotary Başkanı Çağdaş Büyükyılmaz, “Bu akşam ödüllerimizi vereceğiz ve yaklaşan Cumhuriyet bayramımızı kutlayacağız. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

KUAFÖR İLHAN KIZILGÖR KİMDİR?

Aslen İzmirlidir. Gençlik yıllarında kendisinin çevresinin yaşamlarını belirlemede önemli olacak Singer Dikiş Makinası firmasının biçki dikiş kursuna katılmıştır. Eşi İbrahim Kızılgör ile evlendikten sonra İzmit’e yerleşmiştir.  3 çocuk sahibi. Paris Wella firmasının kurslarına katılarak diploma aldı. İzmit’in ilk Kadın Kuaförleri Derneği’nin başkanlığını yaptı.

SUNUCU ERKAN YOLAÇ KİMDİR?

1935 Kırklareli doğumlu. Babasının arkadaşı sayesinde Belediye Fen Dairesi’nde işe başladı. Belediye mikrofonundan yaptığı duyurusunun beğenilmesi üzerine ilk sunuculuğuna başladı. Bir yandan da tabelacılık yaptı. 1959’da Güzel Sanatlar Akademisi’nden İç Mimar olarak mezun oldu. Ankara Radyosu’nda özel eğlence programları yaptı. “Evet-Hayır” gösterilerinin yüzde 99’u Erkan Yolaç kazandı. 1976’da 1970 Türkiye Güzeli Asuman Tuğberk ile evlendi. Filmleri ise; Sevda Yolu, Can Düşmanı, Yılların Ardından, Muhteşem Serseri, Lekeli Kadın.

ASUMAN TUĞBERK YOLAÇ KİMDİR?

1951 İzmit doğumlu. Kuaför dükkanında çıraklık yaparken haftada iki kez LCC’nin mankenlik kurslarına gidiyordu. 1970 yılında Tarabya Oteli’nde yapılan yarışmada Türkiye ve sonrasında Japonya’da Dünya Gençlik 3. Güzeli seçildi. Zeki Triko ve Selim Triko’da manken oldu. TGRT’de çalıştı.

                

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rotary’de, onur, ödülleri, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı