Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 08:52
 
Sarıbay, 'Cumhuriyete her koşulda sahip çıkılmalı'
CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
- Haberi
Sarıbay, 'Cumhuriyete her koşulda sahip çıkılmalı'

Sarıbay yaptığı açıklamada;  Cumhuriyetin, bilgisizliğe, bağnazlığa, yobazlığa, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen savaşımın adıdır. Ulusumuzun bağımsızlık savaşını kazanmasının ardından, demokratik açılımları olanaklı kılacak biçimde Büyük Atatürk'ün engin ileri görüşlülüğüyle kurulan Cumhuriyet, yönetim biçimi olmasının ötesinde bir aydınlanma ve çağdaşlaşma tasarımıdır.


DAHA GÜÇLÜ KENETLENMELİYİZ 
Bugün; Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Milletimizin, büyük bir iman ve inançla, büyük komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, emsali görülmemiş bir şekilde verdiği, bağımsızlık mücadelesi ile kurulan Cumhuriyetimiz için, ortak değerlerimiz çemberinde, her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.


EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ 
Dün olduğu gibi bugün de, bir ve beraber olmamızı sağlayan, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi en güçlü sesle yüceltecek ve tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan olarak, yürek yüreğe,  geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.


SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK 
Ulu Önder Atatürk'ün "Çağdaş bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir" sözü, Cumhuriyet'in erdemini ve temel amacını en iyi biçimde anlatmaktadır. Yine Yüce Önder'in, "Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır" sözü ise, Cumhuriyet'e her koşulda sahip çıkılması ve Cumhuriyet'in yeni başarılarla geleceğe taşınması konusundaki sorumluluklarımızı anımsatmaktadır.


HEPİMİZE GÖREV DÜŞMEKTE 
Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında hepimize görevler düşmektedir. Cumhuriyetimizin değiştirilemez nitelikteki temel özellikleri, başta laiklik ilkesi olmak üzere bizlere yol göstermeyi sürdürecektir. Yüce Atatürk'ün Cumhuriyet'le yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacak, demokratik laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacağız. Bu konudaki en büyük güvencemiz, çağdaşlığı bir yaşam biçimi olarak benimseyen ve aydınlık geleceğimize inanan yüce Türk Ulus’udur.


YILMADAN ÇALIŞMALIYIZ 
Değerli Vatandaşlarım, Devlet ve yurttaş birlikteliğiyle ülkemizin gelişmesi ve mutlu yarınlara ulaşması için daha çok çaba göstermeli, yeni kuşaklara yurttaşı olmaktan gurur duyacakları güçlü bir ülke bırakma sorumluluğunu hep birlikte taşımalıyız. Her şeyin en iyisini hak eden Ulusumuzu başarıya ulaştırmak için özveriyle, yılmadan çalışmalıyız. Daha güzel yarınlar için, yaşamın her alanında çatışma yerine uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyle gelen barışı, karanlık yerine aydınlığı seçmeliyiz. Ulusumuza, devletimize ve demokrasimize inancımızı her koşulda korumamız, mutlu yarınların kurulabilmesinin de anahtarı olacaktır.


CUMHURİYETİN KAZANIMLARINI YAŞATMALIYIZ 
Bu duygu ve düşüncelerle, aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyet'in ilanının 94. yıldönümünü Ulusça büyük bir coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde hepinize saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunuyor ve tüm vatandaşlarımızı Cumhuriyet'in kazanımlarını korumaya ve sonsuza değin yaşatmaya çağırıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları yurt yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz gönül borcu, şükran ve rahmetle anıyorum

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı