Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 14:09
 
Şehir merkezi sallanıyor
İzmit Kent Merkezi ve katlı otopark inşaatı çalışmaları nedeniyle bölgede bulunan evlerdeki vatandaşlar ve esnaf, çok tedirgin. Diyafram direklerinin 17 metre zemine çakılması çalışmaları nedeniyle işyerlerinin duvarlarında ve kaldırımlarda çatlamalar meydana geldi. Çalışmalar sırasında korkutucu sarsıntılar da meydana geliyor
- Haberi
Şehir merkezi sallanıyor

MİLENYUM YAPI’YA EMANET
Büyükşehir Belediyesi, eski valilik binasının bulunduğu alanda kentimizde ilk kez hayata geçirilecek yarı otomatik kapalı otopark ve üstünde yer alan kent meydanı için kolları sıvamıştı. 6 bin 600 metre kare alana sahip otopark ve kente cazibe katacak kent meydanının ihalesi, 28 milyon 568 bin TL fiyat veren İstanbullu Milenyum Yapı İnşaat’a verilmişti. Firma, gece, gündüz alanda çalışmalarını sürdürüyor. 


DEPREM ETKİSİ YARATIYOR
Üstü kent meydanı, altı ise 357 araç kapasiteli otopark olacak proje kapsamında yerin 17 metre derinliğine inilerek diyafram duvarı uygulaması yapılıyor. Bu çalışmalar nedeniyle çevrede bulunan evler ve işyerlerinde şimdilerde korku hakim. Diyafram çalışmaları nedeniyle çevrede deprem etkisi yaşanıyor. Yol kenarındaki kaldırımlar ve bazı işyerlerinin zemininde ise çatlamalar meydana geldi.


“TEDİRGİNİZ VE KORKUYORUZ”
Bölgede evleri bulunan vatandaşlar ve işyeri sahipleri, “Sarsıntılar nedeniyle çok tedirgin oluyor ve korkuyoruz. İşyerlerimizde, bu çalışmalardan sonra çatlaklar meydana geldi. Bu işlemin bir an önce bitmesini bekliyoruz” dedi. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni İlker Akşit, çalışmaların yapıldığı bölgeye giderek oradaki vatandaşlarla görüştü ve şikayetleri yerinde dinledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehir, merkezi, sallanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı