Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 13:38
 
Şemsettin Ceyhan, Bekir Yurdagül'e yüklendi
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın parti içinde il başkanları masasına katılmayacağı yönünde söz vermesini eleştirerek, “Kongre sonrası bize şartlı gelecekse hiç tenezzül etmesin şeklinde cevap verirken, İl Başkanlığının diğer adayı Yurdagül için ise “Masayı sen mi kurdun da dağıtıyorsun” dedi
- Haberi
Şemsettin Ceyhan, Bekir Yurdagül'e yüklendi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan il binasında düzenlediği basın açıklamasında ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. CHP’nin başkan adayları Cengiz Sarıbay ve Bekir Yurdagül’e yüklenen Şemsettin Ceyhan özellikle Bekir Yurdagül’ün İl Başkanları masasını dağıtacağım sözlerine “Masayı sen mi kurdunda dağıtacaksın” şeklinde cevap verdi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın parti içinde İl Başkanları masasına bir daha katılmayacağı yönünde ki sözlerini de değerlendiren Ceyhan, “CHP’yi anlamak mümkün değil. Cengiz Bey kongre sonrası bize şartlarla gelirse tenezzül bile etmesin” şeklinde konuştu. Şemsettin Ceyhan ayrıca Kadın Kolları ve Gençlik Kolları kongre tarihlerini açıklarken İl kongresini ilk yapan illerden olmak için genel merkeze istekte bulunduklarını belirtti.


TAŞERONU DEĞERLENDİRDİ
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan gerçekleştirdiği açıklama da , “Geçtiğimiz günlerde 2 husus oluştu. Taşeron işçilerin düzenlemesi milletimize vaatlerimiz öncesinde en önemlisiydi. Bunu hallettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böylesi güzel ve önemli bir gelişmeyi sulandırmaya çalışanlar var. Bir milyondan fazla taşeron işçisinin sorununu çözmek AK Parti ye nasip oldu. Genel olarak Belediyeler ve kamu artık taşeron sözleşmesi yapmayacak. Bütün taşeron işçilerimiz kamuda istihdam edilecek.  Bu işçiler hangi partili olursa olsun hangi belediyede çalışırsa çalışsın kamuda istihdam edilecek.  Her yılın sonund asgari ücretle ilgili sorunlar yaşanır. Muhalefet yine desteksiz sallıyor. Kılıçdaroğlu iktidar olursam 2 Bin TL yapacağım diyor. Onlar iktidar olana kadar bizim verdiğimiz asgari ücret 20 Bin TL olur. Onlarda bu kafayla iktidar falan olamazlar.  Asgari ücret adı üstünde asgari bir rakam. Devletin zaten memuruna verilen ücret bundan fazla. Türkiye büyüdükçe bu rakamda artacaktır” 


TOPLANTILAR DEVAM EDİYOR
Teşkilat olarak durmadan devam ediyoruz. AK Parti teşkilatları durmadan çalışıyor. Bize destek olan vekillerimize ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde koordinasyon toplantımızı yaptık. İlimizde 5 koordinasyon toplantımızı tamamladık. Bazen hala toplantıları bitiremediniz diyorlar.  Bahsettiğimiz insanlar milletvekilleri, belediye başkanları gibi insanlar. Koordineli bir şekilde çalışmaya çalışıyoruz ve Ocak ayı sonu gibi bitirmeyi planlıyoruz.  Belediyelerimizin beyannameleri ile ilgili geldiğimiz noktaları görüyoruz ve milletimizin huzurunu sağlamak, temeli atılmamış bir yer kalmasın diye uğraşıyoruz.  5 İlçemizin beyannamelerinde bulunan hiç başlanmamış olanlar hariç yüzde 80 ve 90 gibi oranlara ulaştık. Beyannamede söz verip vermediğimize bakmadan Büyükşehir organizasyonun çalışmaya devam ediyoruz. Bunları yaparken yerel danışma meclislerine de devam ediyoruz. Kartepe, Karamürsel ve Gölcük ilçelerinde yerel danışma meclislerini tamamladık.  


CHP GİBİ KADINLARI LOKALLERE SIKIŞTIRMIYORUZ
Yoğun bir programımız var arada çakışmalar oluyor ama Ocak ayında 8 veya 9 danışma meclisini tamamlamış olacağız.  Mart ayına geldiğimizde yerel yönetimlerin durumunu açıkça ortaya koymuş olacağız. İstişare kurullarımız da devam ediyor. Teşkilatlarımıza kuruluştan itibaren hizmet eden arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz. İl kadın ve İl gençlik kolları kongrelerini  yapacağız. 13 Ocak’ta Hasan Gemicide İl Kadın Kolları kongremizi yapacağız. 27 Ocak’ta İl Gençlik Kolları kongremizi gerçekleştireceğiz. Başka partiler gibi kadın kollarını lokallere, parti binalarına sıkıştırmıyoruz. Türkiye’de her şeyin ilkini yapmak isteyen bir partiyiz. Mahalle toplantılarımızı yapıyoruz.  İlçelerimizde programlarımızı oluşturduk ve hazırladık. Oy hedefleri, yerel potansiyel, sorunların çözümü gibi konuları işliyoruz.  Mart ayına geldiğimizde tüm toplantı ve işlerimizi bitirip artık sandık bazlı çalışmalarımızı bitireceğiz. Bu konuda hiç vakit kaybetmek istemiyoruz.  İlk kongrenin Kocaeli’de yapılması için Genel Merkeze istekte bulunduk. 


MASAYI SEN Mİ KURDUNDA YIKIYORSUN
Masa konusunda iş kabağa döndü. Masayı kim kurduysa burada karar vermek ona bağlı. CHP yi anlamak eskiden zaten mümkün değildi. Eskiden iktidarla iletişim kuramıyoruz diyordu. Cengiz Bey kongre için aday olduktan sonra Bekir Yurdagül ün bu masayı yıkacağız demesini gülünç buluyorum. Sen mi yaptın da yıkıyorsun. CHP ister gelir ister gelmez. 6 parti bir araya gelip istişare ediyoruz. Biz iki seferdir toplanıyoruz. Rektör beyle, Ticaret Oda Başkanları ile toplandık kötü mü oldu. Bu konun birkaç konusu var. Havalimanı, metro gibi. Bunları müzakere ettik. Bunun neresi kötü. Meseleyi iktidar partisine mal edip eleştirmek mi güzel, yoksa kol kola girmek mi güze. Cengiz Bey kongresini yapsın. Ama şartı olan tenezzül etmesin. Kimse kendi iç siyasi konusunu bize mal etmesin. Bu açıklamalar şık değil ve hiçbir başkan muhatap edilmemeli. Bizim için Cengiz Beyin şahsıyla ilgili olan konumuz ayrıdır masaya gelen gelir” şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı