Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 14:32
 
Sporium’a kiracı aranıyor
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kocaelispor’a üç yıllığına kiralanan Sporium Tesisleri için kiracı aranıyor. Kocaelispor yönetimi, bu tesisleri aylık 75 bin TL ücret karşılığında kiralamak istiyor. Tesisleri kiralamak için birkaç iş adamıyla da görüşmeler sürüyor
- Haberi
Sporium’a kiracı aranıyor

KARAGÖZ İŞLETİYORDU
Sporium Tesisleri, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi, haziran ayında yapılan “FETÖ” operasyonunda gözaltına alınan dönemin Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent Karagöz ile eşi tarafından işletiliyordu.  Tesisler, 15 Temmuz darbe girişiminden bir süre sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından kira sözleşmesi tek taraflı fes edilerek Bülent Karagöz’ün elinden geri alınmıştı.


3 YILLIĞINA KOCAELİSPOR’DA
Yahya Kaptan Mahallesi girişinde hizmet veren tesisin kapısına mühür vurulmuş, sonrasında Kanun Hükmünde Kararnamelerle Hazine’ye devredilmişti. Kocaeli Defterdarlığı tarafından kamu yararına çalışan dernek statüsündeki, bu kentin markası olan Kocaelispor’a uygun bir fiyata kiralanıştı. 3 yıllığına kiralanan tesisin yıllık kirasının 128 bin lira olduğu açıklanmıştı. 


TAKIMA CİDDİ KATKI SUNACAK
Kocaelispor yönetimi, bu tesisleri altyapı çalışmaları için değerlendireceğini açıklamıştı. Ancak yönetim, bu tesisleri aylık 75 bin TL’ye kiraya çıkardı. Kocaelispor’a ciddi bir katkı sunacak olan bu karar için ilimizdeki tanınmış birkaç iş adamıyla görüşmeler sürüyor. Kocaelispor yönetimi, aylık 75 bin TL’lik kiralama bedelinin altına inmediği öğrenildi. Şimdi bu tesislerin kiracının kim olacağı merak ediliyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sporium’a, kiracı, aranıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı