Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 10:25
 
Tarhan, Kandıra’da dert dinledi
Çalışmalarına her gün Kocaeli'nin bir ilçesinde devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kandıra'daydı. CHP Kocaeli Örgütü ile birlikte vatandaşın sorunlarını dinledi ve esnaf ziyareti gerçekleştirdi
- Haberi
Tarhan, Kandıra’da dert dinledi

KANDIRALI FINDIK ÇİFTÇİSİ ZORDA

Kandıralı çiftçileri ziyaret eden Milletvekili Tahsin Tarhan, “Fındığın Türkiye genelinde üretim maliyetini bile kurtarmayacak rakamlardan alınması Kandıralı fındık üreticisini de zora sokmuş durumda. Fındık ile ilgili en etkili politikaları biz üretmeye çalışıyoruz. Giresun'da büyük mitingi gerçekleştirdik. Ordu'dan Giresun'a fındık için yürüdük. Genel Başkanımızın fındık için açıkladığı 6 madde baz alınırsa fındık üreticisinin yüzü gülmeye başlayacaktır" dedi.

KANDIRA GÖLET CEHENNEMİ 

Açıklamalarına devam eden Milletvekili Tarhan, "Maalesef Kandıra gölet cehennemine dönmüş durumda Kandıralı bu durumdan rahatsız ama hiç bir yerel yönetici vatandaşın ne düşündüğünü dinlemiyor. Sürekli olarak bir yenisi yapılan göletlerden  dolayı nem oranı artıyor ve küf ortaya çıkıyor. Sebzeden, meyveye, doğal yaşam alanından nefes alınan havaya kadar yaşamı olumsuz bir şekilde etkiliyor. Vatandaş küf sorunu ile mücadele etmek zorunda kalıyor" şeklinde konuştu.

İSTİMLAK VAR VATANDAŞA PARA YOK

Tarhan, "Kandıra'yı gölet cehennemine çevirdikleri yetmezmiş gibi vatandaşın parasını da ödemiyorlar. Merkez Erikli Köyü, Hediyeli Köyü, Çerçili Köyü'nde baraj yapımı için istimlak edilmiş araziler var ama vatandaşa bir kuruş ödeme yapılmamış millet mağdur edilmiş. Yıllardan beri tarım arazisinde ısrar edilmesinin hiç bir anlamı yok Kandıra Gıda OSB'nin  işlevselliği arttırılsa vatandaşın yüzü bir nebze olsun gülecek ama maalesef sürekli yanlış yapıp kandırılmaya ve aldatılmaya alışkın genel ve yerel siyasiler yüzünden vatandaş mağdur olmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan,, Kandıra’da, dert, dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı