Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 10:51
 
Tarihi Sarıyer Börek yurtdışına açılıyor
Yurt genelinde 50’den fazla şubesi bulunan Tarihi Sarıyer Börek, yurt dışına açılıyor. Tarihi Sarıyer Börek ilk olarak İran’da şubelerini açacak
KOCAELİ Haberi
Tarihi Sarıyer Börek yurtdışına açılıyor

Üretim tesisleri Kocaeli’de bulunan ve yurt genelinde 50’den fazla bayiyle hizmet veren Tarihi Sarıyer Börek, Kocaeli Ticaret Odası’nda imzalanan protokolle İran’a açılıyor. İranlı Aras Uluslararası Dış Ticaret ile imzalanan protokol kapsamında, 5 yıl içinde İran’da 50 bayilik açılacak. Üyelerine dış pazarlar kazandırmak için çalışmalar yürüten Kocaeli Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen törende protokolü Tarihi Sarıyer Börek adına işletme sahibi Tülay Çolak ve CEO’su Erdeniz Çolak imzalarken, Aras Uluslararası Dış Ticaret adına da işletme yetkilisi Nafis Arman imzaladı. Kocaeli Ticaret Odası Başkan Vekili Volkan Yılmaz, Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer ve Aras Uluslararası Dış Ticaret yetkililerinin de hazır bulunduğu protokolle birlikte, ülkemize yaklaşık 1 milyon dolarlık katma değer sağlanacak. 


YENİ İSTİHDAMLAR 
Protokol töreninde konuşan Başkan Vekili Yılmaz, Kocaeli Ticaret Odası olarak protokol törenine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “KOTO olarak üyelerimize yeni pazarlar kazandırmak öncelikli projelerimiz arasında yer alıyor. İlimizin önemli markalarından Tarihi Sarıyer Börek de bir süredir İran ile kurduğu iş temaslarını, bugün Kocaeli Ticaret Odamızın ev sahipliğinde nihayetlendiriyor. Bu programa ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarihi, Sarıyer, Börek, yurtdışına, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı