Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 08:47
 
“Terörist teröristtir”
Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, haftalık toplantısında gündemi değerlendirdi, "Batı'da zaman içinde 'Benim teröristim senin teröristinden iyidir' şeklinde bir duygu gelişti. Terörist teröristtir, teröristin iyisi kötüsü olmaz" dedi
- Haberi
“Terörist teröristtir”

Özellikle son dönemlerde Batılı ülkelerde artış gösteren İslamofobi'ye dikkat çeken Yaşar Yıldız, “2011 yılından 2016'nın sonuna kadar Avrupa'da yaşayan Türkler 750 civarında ırkçı saldırıya maruz kalmışlar. Sadece Almanya'da bu yılın ilk üç ayı Müslümanlara karşı yapılan saldırı 208 adet olmuş. Son bir yılda ise maalesef 42 camiye saldırı gerçekleşmiş. Bu yüzden de endişeliyiz" ifadesini kullandı.


"TERÖRİSTİN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ"
Teröre destek veren Batı’lı ülkeleri de eleştiren Yıldız , "Batı'da zaman içinde 'Benim teröristim senin teröristinden iyidir' şeklinde bir duygu gelişti. Terörist teröristtir, teröristin iyisi kötüsü olmaz. Bir terör grubu ister bir camiye saldırı düzenlesin, isterse bir kiliseye veya gitsin bir Yahudi ibadet merkezine saldırı yapsın hiç fark etmez, biz hepsini lanetleriz. Teröristin iyisi ve kötüsü olmadığı gibi ülkelerde de adalet hükümran olmazsa siz doğruyu, gerçeği bulamazsınız” dedi.


BARIŞ İÇİNDE ÇÖZÜM
Yaşar Yıldız, uluslararası alanda sorunların savaş yerine öncelikle diyalogla çözülmeye çalışılması gerektiğini savunarak şunları kaydetti: "Bugün dünyada kan ve gözyaşı sadece geri kalmış ülkelerde çoğunlukla da Müslüman ülkelerde var. Onun için sadece duydukları zaman üzülüyorlar ama bunun yarın kendilerine de bulaşabileceğinin farkında bile değiller. Bizim prensiplerimiz uluslararası sahada belli. Batı alemine de İslam alemine de biz diyoruz ki, eğer siz dünyada huzur ve barış istiyorsanız problemlerinizi savaşarak değil önce barış içinde çözme yoluna gidin.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Terörist, teröristtir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı