Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 09:12
 
Tüysüzler'i de bitirdik..! Son 10 yılda arsalar tükendi
Son dönemde İzmit'in değerli bölgeleri içine dahil olan Tüysüzler Mahallesi'nin son 10 yıl içinde geldiği noktayı sizler için araştırdık ve gördük ki, Tüysüzler'i de bitirmişiz
- Haberi
Tüysüzler'i de bitirdik..! Son 10 yılda arsalar tükendi

Tüysüzler Mahallesi yaklaşık olarak 100 hektar alana sahip. Bu alan son bir iki yılda öyle dolmaya başladı ki, neredeyse “yer kalmadı” diyecek seviyeye gelindi. Bu yorumu yapmak için bizim gibi uzman olmanıza da gerek yok 2007 yıllı içinde çekilmiş uydu fotoğraflarıyla, 2017 yılında çekilmiş fotoğrafları üst üste koyduğunuzda siz de anlayacaksınız.


SADECE BAĞÇEŞME'NİN ALTARNETİFİ DEĞİL
Fotoğraflarda da görüldüğü üzere 2007 yıllında sadece Atafen Koleji varken, 2017'de her zaman konuşulan; "Bağçeşme'nin alternatifi Tüysüzler olacak" cümlesi oldukça yerinde olduğunu görebiliyoruz. Bu düşünceyi doğrulayacak bir konuda, Tüysüzler'in Bağçeşme'ye oranla çok daha planlı olması ama biz bir adım daha gidiyoruz, bölgenin imar durumu villalık olduğu için sadece Bağçeşme değil lokasyon gereği Bahçecik, Yuvacık gibi villa bölgelerinin de alternatifi olacak.


TİCARİ ALANLARI YOK
Tüysüzler'de dikkatimizi çeken bir başka durumsa, bu kadar yoğun konut alanlarının içinde, yaşayanlara hizmet verecek ticari alanların olmayışı. Bu sorun aşıldığında eminiz ki Tüysüzler Mahallesi çok daha popüler ve talep görecek bölgelerden biri olacaktır. Sadece konutlarla değil, sosyal alanlar ve ticari faaliyetlerde büyük önem taşımakta.


FİYATLAR ARTACAK
Tüysüzler'de birçok inşaat firması konut üretiyor. Daire tipi yanında villalar da oldukça fazla. Daire fiyatları 300 bin TL'den başlarken, 400-500 bin TL'ye bölgede villa bulmanız mümkün. Bu fiyatlar şimdilik fiyatlar diyebiliriz. Çok kısa süre içersin de bu fiyatlara ne daire ne villa kalmasını beklemiyoruz. Dedik ya, Tüysüler'i bitirdik, artık konut yapacak yer kalmadı.


MİLYONLUK VİLLALAR
Çok az yer kalmasına karşın yeni villa projelerde planlandığı duyumları almaktayız. Bunlardan biri de 262 TOWERS KOCAELİ'nin ortaklarından Burçin Şahin'in milyon TL'lik villaları. Şahin Tüysüzler'de özel villalar yapmaya hazırlanıyor. Özel yüzme havuzlu villaların lansman fiyatlarının 1 milyon TL olması bekleniyor. Bittiğindeyse, 1.5 Milyon TL olması da bekleniyor. Bu tür projeler bölgenin çok daha popüler olmasını sağlayacak.


HER TÜRLÜ YATIRIM YAPILIR
Tabi bizler kendi bilgilerimizle yorum yapıyoruz ama görünen o ki, birçok nedenden dolayı Tüysüzler, hatta kuzeyi yatırıma elverişli. Bizler Tüysüler'in son 10 yılını aldık. Belli mi olur belki önümüzdeki 10 yılı hayal edip sizlerle farklı bir noktada paylaşırız. Şu bir gerçek ki, yatırımcıysanız bu bölgeyi ve kuzeyini mercek altına alın…

 


Murat HAMZAOĞLU

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı