Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 08:24
 
Ünlü: Sarıbay’ın tabandan kastı nedir?
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın il başkanları masasından tabandan tepki geldiği gerekçesiyle bir süre gelmeyeceğini söylemesi ile ilgili Ünlü, “Burada tabandan kasıt nedir? Birkaç parti yöneticisi midir, yoksa seçmen midir” dedi. Ünlü İzmit Belediyesi meclisinde görüşülen Ensar Vakfı ile protokol imzalanması ile ilgili ise yorum yapmadı
- Haberi
Ünlü: Sarıbay’ın tabandan kastı nedir?

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il binasında haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Ünlü açıklamasında ülke ve kent gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü açıklamasında, “Vefatının üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen Atatürk’ü hala özlemle anıyoruz. Atatürk, kahramanlar sayfasına ismini altın harflerle yazdırmıştır. İsminden rahatsız olanların, aslında istiklal düşmanı oldukları aşikar bir gerçektir. Atatürk’e saldırmak vatan hainliğidir” ifadelerini kullandı.

ÇATIŞMA DEĞİL DİYALOGDAN YANAYIZ
Açıklamasının devamında CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın tabandaki tepkileri gerekçe göstererek bir süre toplantılara katılmayacağını bildirmesi ile ilgili konuşan Ünlü, “Biz il başkanları buluşmasını, toplumsal barış açısından önemsiyoruz. Tenhada konuşurken toplumun temel probleminin iletişimsizlik ve birbirimizi anlamaya çalışmamaktan geçtiğini ifade etmiyor muyuz? Biz bunun için çatışma değil diyalogdan yanayız” sözlerini kullandı.

TABAN BİRKAÇ PARTİ YÖNETİCİSİ Mİ?
CHP İl Başkanı Sayın Sarıbay tabandaki tepkileri gerekçe göstererek bir süre toplantılara iştirak etmeyeceğini beyan etti. Üzüldük diyen Ünlü, “Burada tabandan kasıt nedir? Birkaç parti yöneticisi midir, yoksa seçmen midir? Önemli olan seçmenin bu meseleye olan bakışıdır. Bizim Sarıbay’a tavsiyemiz seçmeninin tepkilerini dikkate almasıdır. Bizim taban tanımından anladığımız birkaç kişiden ibaret değil çok daha geniş kapsamlı bir kitledir” diye konuştu.

ENSAR PROTOKOLÜNE YORUM YAPMADI
İzmit Belediyesi Meclisi gündeminde yer alan Ensar Vakfı ile protokol imzalanması ile ilgili görüşleri sorulan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bu konu değerlendirilmesi gereken hassas bir konu onunla ilgili bir bilgilendirme aldıktan sonra açıklama yapacağım. Görelim mecliste görüşülsün. Karar çıksın sonrasında bizde önümüzdeki hafta bununla ilgili derin bir açıklama yaparız” şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından Ünlü, MHP İl eski Kadın Kolları Başkanı Özge Keçeci’nin de Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevine getirildiğini açıkladı.

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Etiketler: Ünlü:, Sarıbay’ın, tabandan, kastı, nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı