Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 11:54
 
Ünlü: Vize koyma cesareti gösterdik
ABD’nin ve Türkiye’nin karşılıklı vize başvurularının süresiz askıya alınmasını değerlendiren Ünlü, “Hangi devlet olursa olsun bize vize koyuyorsa biz de aynı şartlarda vize koyma cesareti gösterebilen bir devletiz. Ülkenin menfaatleri her şeyin üstündedir” dedi
- Haberi
Ünlü: Vize koyma cesareti gösterdik

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında gerçekleştirdiği haftalık olağan basın açıklamasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ünlü, “MHP Kocaeli il teşkilatı olarak çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Malumunuz üzere geçtiğim Pazar günü MHP Genel Merkezimizin düzenlemiş olduğu etkinlikte KERKÜK için sesimizi dünyaya duyurduk. Bize ne işiniz var Kerkük’te diyenlere inat, Kerkük’e sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizler bunu diyenlerin, ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunu diyenler ABD’ye dönüp ne arıyorsunuz Irak’ta, Suriye’de demiyorlar, diyemiyorlar” dedi.


SESSİZ KALAMAYIZ
Güney sınırlarımız boyunca sahneye koyulan ihanet kampanyası mutlaka kaynağında mahvedilmelidir diyen Ünlü, “Bu durum Türkiye için bir varoluş meselesidir. İdlib’ de geri duramayız,  Afrin’de ki fitne ve düşmanlıklara sessiz kalamayız. Bölgemizde servisi yapılan Bizans entrikalarına, konusu ölüm ve vahşet olan dehşet verici kapışmaya Türkiye milli gücüyle ve birlik ruhuyla karşı durmalıdır. İŞİD, FETÖ, PYD-YPG, PKK ve benzeri cinayet örgütlerine Türk milletinin gazabı, Türk devletinin kudreti gösterilmelidir” diye konuştu.


ÖNLERİNDE EĞİLİYORUM
Konuşmasının devamında Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa’da Şampiyon olması ile ilgili konuşan Ünlü, “O ruhu yaşayarak büyük zafer kazandıkları için Ampute Futbol Milli Takımı’na teşekkür ediyorum ve önlerinde eğiliyorum. Türk milletinin böyle bir mutluluğa ihtiyacı vardı. Ayrıca MHP camiasında uzun yıllar boyunca siyaset yapmış herkese şunu söylemek istiyorum ki gün devletin yanında olma günüdür. İnandığımız bir davamız ve güvendiğimiz bir milletimiz var” şeklinde konuştu.


KİMSEYE PABUÇ BIRAKMAYIZ
ABD’nin ve Türkiye’nin karşılıklı vize başvurularının süresiz askıya alınmasını değerlendiren Ünlü, “Türkiye büyük bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti 16 Nisan’da sistem değişikliği ile kimseye pabuç bırakmayacaktır. Hangi devlet olursa olsun bize vize koyuyorsa biz de aynı şartlarda vize koyma cesareti gösterebilen bir devletiz. Türkiye Cumhuriyeti doğru işler yapmaktadır. Ülkenin menfaatleri her şeyin üstündedir. Bizim dik duruşumuz devam etmektedir. Diğer siyasi partiler de MHP gibi devletin yanında olduğunu duyurmak zorundadır. Bunları yapmaya devam edersek Türkiye 2023 lider ülke olacaktır” açıklamalarında bulundu. 

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Etiketler: Ünlü:, Vize, koyma, cesareti, gösterdik,
Yorumlar
Haber Yazılımı