Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 08:30
 
Yavuz Bülent Bâkiler Cuma günü İzmit’te
Akça Koca Kültür Platformu konferansları Gazeteci-Yazar Yavuz Bülent Bâkiler ile devam ediyor. Yavuz Bülent Bâkiler, "Türkçemiz ve Aklımızı Kullanmak" konusunda katılımcılara bilgi verecek
KOCAELİ Haberi
Yavuz Bülent Bâkiler Cuma günü İzmit’te

Kocaeli Emex Otel’deki yemekli toplantı 17 Kasım Cuma günü akşamı 19:30’da başlayacak. Yavuz Bülent Bâkiler’in soruları da cevaplayacağı toplantıya platform üyeleri ve konuya ilgi duyanlar katılabilecek. Katılmak isteyenler Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu’nu 0532 581 11 33 numaralı telefondan arayarak rezervasyon yaptırabilecek.


YAVUZ BÜLENT BÂKİLER KİMDİR?
1960'ta Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Dört yıl Ankara Radyosu'nda çalıştı. 1969-1975 yılları arasında Sivas'ta avukatlık mesleğini icra etti. 1976-1979 yılları arasında Ankara Televizyonu'nda görev aldı. Çeşitli kültür programları hazırladı ve sundu. TRT’den Kültür Bakanlığı'na Müsteşar Yardımcısı olarak geçiş yaptı.12 Eylül 1980 darbesinden bir süre sonra Kültür Bakanlığı Müşavirliği'ne alındı. Daha sonra da Başbakanlık Müşavirliği'ne tâyin edildi. Oradan kendi arzusuyla emekliye ayrıldı. Çeşitli gazetelerde ve dergilerde fıkralar-makaleler yazdı. 1989 yılında TRT 1 Televizyon Kanalı’na, 16 bölümden oluşan ‘Avrupa’da Türk İzleri’ isimli programın senaryosunu hazırladı. Bu eseri ile Türkiye Millî Kültür Vakfı’nın ‘1989 yılı Radyo ve Televizyonda Millî Kültürümüze Hizmet Eden Programlara Teşvik Armağanı’na layık görüldü. Bâkiler’in kendisine takdim edilen onlarca ödülü var.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yavuz, Bülent, Bâkiler, Cuma, günü, İzmit’te,
Yorumlar
Haber Yazılımı