Haber Detayı
31 Aralık 2017 - Pazar 15:45
 
Yerel siyasetin 1 yıllık özeti
2017, ilimizdeki siyasi parti il başkanlarının birçoğu için zor geçti
- Haberi
Yerel siyasetin 1 yıllık özeti

CEYHAN ZORLANDI
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ticari faaliyetleri hakkında çıkan haberler nedeniyle zor günler geçirdi. Öte yandan kongre süreçlerinde de iki adaylı kongre yapmayı direten ilçeler, Ceyhan’ı yordu. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, önceki dönem il başkanlarına göre daha az otoriter olması nedeniyle eleştirildi. 


SARIBAY YIPRANDI
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, partisine üst düzey bir il binası kazandırdı. İl Başkanları Toplantısı’na katılması nedeniyle Sarıbay’a parti içinden birçok eleştiri yöneltildi. 7 Ocak’ta il kongresi yapılacak. Karşısına Bekir Yurdagül aday olarak çıkacak. 2017 yılı Cengiz Sarıbay için oldukça yıpratıcı geçti. Şansı 2018’den bekliyor.


ÜNLÜ RAHATLADI
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, genel merkez politikalarına paralel olarak Kocaeli’de muhalefet yapmadı. Ünlü, daha çok ticari faaliyetlerine hız verdi. Yıllardır dile getirdiği Etkili Sandık Gönülleri (ESG) projesinden henüz beklediğini alamadı. Ünlü, İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte muhaliflerden kurtuldu ve rahat bir nefes aldı.


ÇELİK BOMBALADI
Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, şehrin ana muhalefet lideri oldu. AK Parti’li yöneticiler, 2017 yılı boyunca Nurettin Çelik’in sert eleştirilerinden nasibini aldı. Çelik’in eleştirilerine hiçbir AK Parti’li yönetici çıkıp cevap veremedi. 2017’de Nurettin Çelik’in naif görüntüsünün altından kükreyen bir aslan çıktı.


DUYAR TERLEDİ
BBP İl Başkanı Serhat Duyar için 2017 siyaseten çok zor geçti. Yeniden il başkanlığına atanan Serhat Duyar, genel başkanını da ilimize getirerek bir kongre gerçekleştirdi. Kongrenin ardından listelerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla muhalifleri mahkemeye gitti. Mahkeme kongreyi iptal etti. Ancak yeni bir kongre henüz yapılmadı.


2017'NİN EN AKTİFİ
CHP İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Selman Yıldırım, tartışmasız 2017’ni en aktif siyasetçisi oldu. Yıldırım, İzmit’in tüm mahallelerinde kendini gösterdi. Hem maddi hem manevi bir varlık ortaya koyan Yıldırım, ülke genelinde belediyecilikte marka olmuş isimleri de ziyaret ederek onlardan tavsiye aldı.Sebahattin AYDIN

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı