HABER AKIŞI
Reklamı Kapat
Reklamı Aç

İşte Türkiye sınırları içinde kalan PKK'lı sayısı

 Tarih: 18-05-2017 11:30:00  -   Güncelleme: 18-05-2017 14:30:00
Ardı ardına büyük darbeler yiyen terör örgütü PKK bitme noktasına geldi. İşte yurtiçinde ve dışında kalan PKK'lı sayısı.

Tüm engellemelere rağmen Türkiye'nin ısrarla ve kararlıklıkla PKK'ya karşı sürdürüğü operasyonlar PKK'yı bitme noktasına getirdi. Kış boyu aralıksız süren operasyonlar Türkiye'yi terörle mücadelede son yılların en iyi pozisyonuna gelmiş durumda. İki yıl önce şehir-ilçe savaşları yaşanırken şimdi terör örgütüne göz açtırılmıyor, kıpırdamasına izin verilmiyor. 

İNFAZLARA BAŞLAYACAKLAR…

Terör örgütü özellikle Hakkâri ve Şırnak kırsalında ayakta durmaya çalışıyor.
Kandil, “infazlara” başlayın talimatı gönderdi. Devlete yakın siviller, aşiretler, AK Partililer hedef alınacak. Hiçbirini üstlenmeyecekler; Sanki faili meçhulmüş izlenimi vermek için... En büyük stratejileri bu…
 
HEDEF ŞEHİR İLE KIRSALIN BAĞINI KESMEK…
 
Türkiye terörle mücadeleye kış boyunca hiç ara vermedi. Baharla birlikte de PKK’ya büyük darbeler indirilen operasyonlara start verildi. Yaz bitmeden PKK’nın şehir ile kırsal arasındaki bağının kesilmesi hedefleniyor. Ağırlık, Hakkâri, Şırnak, Tunceli ve Ağrı kırsalına veriliyor.
 
SURİYE’DE İZOLE EDİLECEKLER…
 
Türkiye-Suriye arasındaki geçişgenlik de asgari seviyeye indirilecek. Amaç, PKK’nın Suriye’den eylemci gönderemeyecek duruma getirilmesi. Sınır tedbirleri meyvelerini vermeye başladı. Duvarların getirisi büyük oldu. Terör örgütü Suriye’de izole edilmeye başladı.

SİNCAR’A DİKKAT…

PKK’yı destekleyen güçler için örgütün Suriye veya Irak’ta değil Türkiye’de güçlü ve operasyonel olması para ediyor. Türkiye içinde kıpırdayamaz hâle gelmesi PKK’nın değerini de düşürmüş durumda. Bu yüzden de Kuzey Irak’ta özellikle de Sincar’da tutunmaya çalışıyorlar. Sincar, PKK’nın Suriye’ye açılan kapısı. Bu yüzden de burada yer almak için her şeyi yapabilirler. Haşdi Şabi ile ciddi bir iş birliğine giriştiler. Ankara’nın Kuzey Irak’ta KDP ile samimi ve iyi ilişkileri devam ediyor… Bu da PKK’nın işini zorlaştırıyor. Bu iş birliği PKK tehdidinin kaynağında kesilmesini sağlıyor… PKK olmaksızın, Kuzey Irak’ta Kürtlerin pekala demokratik özgür şartlarda yaşayabildiklerini bütün dünya görmüş oldu. Türkiye, Irak-Suriye geçişgenliğini engellemek için Sincar’a yeni operasyonlar yapabilir..

İRAN SINIRINA DİKKAT...

Irak, Suriye derken Türkiye bir taraftan da İran sınırında ciddi tedbirler alıyor.
İran sınırına da duvar örülmeye başladı.. Irak ve Suriye’den sızamayan terör örgütünün İran sınırını kullanabileceği istihbaratı Ankara’nın elinde. Gözler bir taraftan da yaz boyu İran sınırında olacak.. FETÖ’nün devre dışı bırakılmasıyla PKK’ya içeriden bilgi akışı kesilmiş oldu. Millî silah sistemleri terörle mücadelede kuvvet çarpanı hâline geldi.

4 BÜYÜK EYLEM HAZIRLIĞI

4 kez, büyük eylemler için Irak’tan sızmaya, Tunceli ve Hakkâri kırsalında toplanmaya çalışan terör örgütü darmadağın edildi. Bestler-Dereler'de aldığı darbe ve Besta cephe sorumlusu İran asıllı Salar Acem’in öldürülmesi örgütte moralleri dip yaptırdı.
 
SAHADA KAÇ PKK’LI KALDI?

Örgüt son 9 ayda büyük darbe yedi.. Üçte ikisi etkisiz hâle getirildi... Son istihbarat raporlarına göre Türkiye içinde sayıları 1.800-2.200’e kadar geriledi.. En güçlü oldukları Şırnak kırsalında bile sayıları 200’ü bile bulmuyor artık.. Tüm zamanların en iyi rakamı.. Yurt dışı da çok iyi gidiyor.. Irak ve Suriye’de 3.000-3.500 civarındalar.. Yani toplamda sayıları 5.000’e kadar indi.. Suriye’deki PKK’lıların çoğu, yani Kandil kadrosundan ve komutan düzeyinde… Diğerleri Suriyeli Kürtlerden devşirme.. Terörle mücadele çok iyi gidiyor.. Daha güzel haberler de alacağız. Terörün gündemden düşeceği günler çok uzakta değil…

Bilgileri Batuhan Yaşar köşesinden paylaştı

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER Flash HABERLERİ
  ASAYİŞ HABERLERİ
Havalanı ve Otogarda huzur operasyonu Havalanı ve Otogarda huzur operasyonu Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, "Huzur Arefe Operasyonu" kapsamında, i..
İzmit'te zehirli madde paniği! İzmit'te zehirli madde paniği! İzmit'te bir kargo firmasına gelen paketten sızan kimyasal madde ortalığı karışt..
Tarihi eser kaçakçılığından 25 kişi yakalandı Tarihi eser kaçakçılığından 25 kişi yakalandı Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı'nın Kocaeli, İstanbul, Bursa, Yalova ve Sakarya'..
İzmit'te azot sızıntısı paniği İzmit'te azot sızıntısı paniği İzmit ilçesinde bir azot tankından sızıntı meydana geldi. Ortaya çıkan azot gazı..
  SPOR HABERLERİ
Erhan Yılmaz içini döktü Erhan Yılmaz içini döktü Haftalardır ‘Satıldı, satılıyor, ortak alınıyor’ denilerek gündemden düşmeyen Ko..
Sinan’dan veda sinyali Sinan’dan veda sinyali Kocaelispor’da Oğuzhan Türkmen’in ardından takımın bir diğer golcüsü Sinan Pekte..
Başkan Aydın’dan teşekkür Başkan Aydın’dan teşekkür Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 2016-2017 sezonu kupa töreni ve i..
İlyas yuvadan uçabilir İlyas yuvadan uçabilir Gölcükspor’un genç ve başarılı kalecisi İlyas Türengül’e ilgi her geçen gün arta..
  KOCAELİ HABERLERİ
“İzmitliler, pinpon topuna döndü” “İzmitliler, pinpon topuna döndü” BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Mavi Kocaeli Gazetesi’ne bir ziyarette bulundu. Ken..
İlhan Bayram yeni genel sekreter İlhan Bayram yeni genel sekreter Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’ın Bilecik’e vali ..
NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI:  RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN! NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI: RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN! NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI: RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN!
Sanberk ailesi iftarda buluştu Sanberk ailesi iftarda buluştu Başiskele Yuvacık Aydınkent Mahallesi No: 232 adresinde uzun yıllar faaliyet gös..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Yukarı