HABER AKIŞI
Reklamı Kapat
Reklamı Aç

KOMİAD’a 30 yeni üye

 Tarih: 01-08-2017 13:11:18
Kocaeli Milliyetçi Muhafazakar İş Adamları Derneği düzenlediği basın toplantısıyla 30 yeni üyesini kamuoyuyla paylaştı

Kocaeli Milliyetçi Muhafazakar İş Adamları Derneği(KOMİAD) tarafından Belsa Plaza’da bulunan Sketch Cafe’de düzenlenen basın açıklamasıyla 30 yeni üyesini kamuoyuyla paylaştı. Basın açıklamasına MHP İl Başkanı Aydın Ünlü,  Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu, MHP yönetim kurulu üyeleri ve derneğe üye iş adamları katılım gösterdi. Toplantıda konuşan KOMİAD Başkanı Gürcan Kolay derneğin tanıtımını yaparak, yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kolay ayrıca derneğe üye olan isimleri tebrik ederek, “Aramıza hoş geldiniz” dedi.

KENTİN RAKAMLARINI PAYLAŞTI

Toplantıda konuşan KOMİAD Başkanı Gürcan Kolay, “Evet Kocaeli bilindiği gibi İstanbul’dan sonra ikinci büyük sanayi metropolü ve Türk imalat sanayisine önemli katkılar sağlamaktadır. Kocaeli’ni ticari yönden diğer illerden ayrılan en büyük özellik ise tüm ulaşım imkanlarına sahip olmasıdır. Kocaeli’de Türkiye istatistik kurumu ve TC Gümrük ve ticaret Bakanlığının 2015 yılındaki verilerine göre 16 milyar 916 milyon ihracat 42 milyar 864 milyon ithalat gerçekleştirilmiştir. ilimizde 3 adet ticaret odası ( Kocaeli ticaret odası körfez ticaret odası Gebze ticaret odası) kooperatifler ( yolcu taşıma, yük taşıma, tüketim, esnaf kefalet kredi, küçük sanat, turizm geliştirme, üretim pazarlama, hizmet geliştirme, tarım satış kooperatifleri organize sanayi bölgeleri, teknoparklar ve ilimizde 35 liman ve iskele mevcuttur” dedi.

YAPACAKLARI ÇALIŞMALARI ANLATTI

Türkiye’nin 2023 yılında 60 milyar doları aşan ihracat yapması planlanmaktadır diyen Kolay, sözlerini, “Bu planların gerçekleşmesi adına işadamlarımızın sorunlarının neler olduğunu tespitle yola çıktık. protokolle anlaşmalı bankalardan derneğimize özel kredi imkanları sağlamak, İşadamları arası işbirlikteliklerinin sağlanması, pazar çalışması yapılması, çalışan kalifiye elemanları sağlanması, gelişen teknolojiyi takip edilerek işyerlerinin üretiminin artmasını sağlamak, devlet kurumlarının KOSGEB ve MARKA gibi teşvik ve imkanlarından yararlanılması için uzmanların vereceği konferanslar düzenlemek, İthalat ve ihracatın sağlanması için gerekli iç ve diş ticaret ve gümrük mevzuatlarının uzmanları eşliğinde bilgilendirilmesi için konferanslar düzenlenmesi sağlanması, iş sağlığı ve güvenliği konusunda gelişen ve yenilenen kanunlar çerçevesinde bilgilendirme konferanslar sağlanması gibi konularda çalışmalar yapacağız” ifadeleriyle sürdürdü.

İŞLETME SAHİBİ HERKESİ BEKLİYORUZ

Kolay sözlerini, “Yaklaşık 10 yıldan beri devletin üniter yapısını bozmaya kalkan devlet içinde maddiyatla ilgili her konuda çöreklenmiş bütün fırsatları lehine kullanmış FETÖ terör örgütü sayesinde küçük işletmeler kobiler ve esnafımız maddi sıkıntı içine düşmüştür. Fakat vatanını bayrağını ülkesini seven işadamları olarak 15 temmuz milat kabul ederek canla başla çalışarak ülke ekonomisini ayakta tutmayı başarmıştır. Bundan sonra adaletli iş dağılımı yapılması konusunda da konunun takipçisi olmayı kendimize görev bildik. Kendini vatanına bayrağına ve dinine bağlı hisseden Kocaeli için bende varım diyen küçük büyük işletme sahibi herkesi derneğimize bekliyoruz. Gelin birlikte geliştirelim, paylaşalım, çok çalışalım yorulalım ama yılmayalım” şeklinde sonlandırdı.

HERKES ÜYE OLMAK İÇİN YARIŞACAK

KOMİAD’ın Kocaeli’de marka olacağının altını çizen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Vatanına hizmet eden siyasetçiler olduğu gibi böyle iş adamları da olmalıdır. Ben varım demenin altını doldurmak zorundayız. Devletin kurumlarından nasıl faydalanabilir gibi birçok konu hakkında çalışmalar yapılacak. Herkes KOMİAD üyesi olmak için yarış yapacak. Bunun mimarları sizlersiniz. Herkese hayırlı olsun” dedi.

 

YENİ ÜYELER

1-Aydın Vinç – Temel Aydın

2-SÇN İnşaat – Cemil Akyıldız

3-Simit Sarayı (Köseköy) – Ender Çakmak

4-Otman Güpür Perde – Serkan Otman

5-Top Petrol – Sinan Top

6-Akpınar İnşaat- Ali İhsan Akpınar

7-Cem Tur – Cem Turan

8-Montel Mobilya – Orhun Turfanda

9-Peynirci Baba – Mehmet Keskin

10-İthalat İhracat – Erdinç Tosuner

11-Gündem İnşaat – Birkan Şahin

12-Tuğra Kuyumculuk – Muharrem Boztürk

13-Aydoğdu İnşaat – Hakan Aydoğdu

14-Elit Eğitim Kurumları – Anıl Varol

15-Saray Grup İnşaat – Fatih Demir

16-Bürosan Mobilya – Ali Sayar

17-Askar Denizcilik Atık İnşaat – Vedat Kuru

18-Yaşar Aslan Ambalaj – Yaşar Aslan

19- Negra – Murat Gündüzalp

20-Net İnşaat – Ali Baştaş

21-İmperial Otel – Ali Kemal Kanca

22-Penteson Teknik Tekstil – Gökmen Türengül

23-Cici Traktörcülük – Selman Cici

24-Arge İnşaat Dekorasyon – Bülent Işık

25- Gayrimekul Danışman – Ahmet Güler

26- TT İnşaat – Erman Altıntaş

27-Kent Yapı – Himmet Yıldırım

28- Kafe 9 – Aydın Ünlü

29- Rina İş Teknolojileri Bilişim - Murat Özer

30- İlke Yatırım – Özkan Ayyıldız

Kerim ÇELİK

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  KOCAELİ HABERLERİ
Acele edin bunlar son biletler Acele edin bunlar son biletler TOFED Genel Başkanı Özcan, bayram tatilinin 10 güne çıkmasıyla otobüs biletlerin..
17 Ağustos Mezarlığı'nda hüzün ve dua 17 Ağustos Mezarlığı'nda hüzün ve dua 17 Ağustos 1999'daki büyük depremin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde, ..
CHP’li kadın Başkan üreticiyle fındık topluyor CHP’li kadın Başkan üreticiyle fındık topluyor CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular Kandıra'da fındık üreticisine deste..
Kandilli açıkladı: 7 şiddetinde deprem bekliyoruz! Kandilli açıkladı: 7 şiddetinde deprem bekliyoruz! Kandilli açıkladı: 7 şiddetinde deprem bekliyoruz!
  ASAYİŞ HABERLERİ
İnşaat işçisi 3. kattan düştü! İnşaat işçisi 3. kattan düştü! 3. kattan düşen işçinin vücudu kırık içinde kaldı
6 kişiyi yaraladı, ortalıktan kayboldu 6 kişiyi yaraladı, ortalıktan kayboldu Kandıra’da hatalı sollama yapan otomobilin karşıdan gelen otomobille çarpışması ..
Başbakan’ın güzergahında zincirleme kaza Başbakan’ın güzergahında zincirleme kaza Yuvacık Sapağı dönüşü Gölcük istikametine giden yolda zincirleme kaza oldu. ..
Otomobili çaldı tamir edeceğim dedi Otomobili çaldı tamir edeceğim dedi İzmit'te devriye gezen Yunus timleri plakası olmayan otomobili durdurdu. Otomobi..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti’de başkan adayı belli oldu! AK Parti’de başkan adayı belli oldu! AK Parti’de temayül yoklaması sonrası Ankara’ya giden 4 adayın mülakatları bitt..
Kaçak yapıları yıkamamak acizliktir Kaçak yapıları yıkamamak acizliktir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Engin Taşdemir, meclis üyeleri Orha..
Ceyhan istifa iddialarını değerlendirdi Ceyhan istifa iddialarını değerlendirdi Bugün bir internet sitesinin özel haber olarak yayınladığı ve aralarında AK Part..
  SPOR HABERLERİ
Karamürsel’de hareketli günler Karamürsel’de hareketli günler Karamürselli Kocaelisporlular Derneği’nin lokal açılışının en kısa sürede gerçek..
Harb-İş sahaya çıkıyor Harb-İş sahaya çıkıyor Harb-İş Spor, Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’ndaki ilk maçında bugün Akd..
Gölcük’te 4 ayrılık Gölcük’te 4 ayrılık Yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdüren Gölcükspor’da 30 kişilik k..
Körfez Mobilya’dan Bekirderespor’a destek Körfez Mobilya’dan Bekirderespor’a destek Körfez Mobilya, ilimizin köklü spor kulüplerinden Bekirderespor’a yeni sezonda d..
  BAŞİSKELE HABERLERİ
Polisin uyuşturucu şüphesi doğru çıktı Polisin uyuşturucu şüphesi doğru çıktı İzmit'te Yunus timlerinin şüphelenerek durdurduğu otomobilden 12 fişek uyuşturuc..
Genç kızın acı sonu Genç kızın acı sonu İzmit'te, erkek arkadaşının kontrolünü yitirdiği motosikletten düşen 24 yaşında..
Önce vurdu sonra kaçtı Önce vurdu sonra kaçtı Kartepe’de kavşakta otomobile çarpan otomobilin sürücüsü olay yerinden kaçtı. Ya..
Başiskele Fotoğraf Yarışması'nın 5'incisi başlıyor Başiskele Fotoğraf Yarışması'nın 5'incisi başlıyor Bu sene önceki senelerden farklı olarak aynı zamanda “En iyi Haber” kategorisiyl..
  İZMİT HABERLERİ
Beklenen yağmur geldi! Beklenen yağmur geldi! Kocaeli’de beklenen yağmur sonunda geldi. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmur s..
Binlerce kişi ölmüştü, Deprem müzesini böyle açtı Binlerce kişi ölmüştü, Deprem müzesini böyle açtı Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Gölcük Depremi’nin anısına açılan, d..
İzmit’te işçi toprak altında kaldı! İzmit’te işçi toprak altında kaldı! İzmit'te, altyapı çalışması sırasında kanalın kenarına konulan toprak çöktü. Top..
  KÖRFEZ HABERLERİ
Onların aşkı ‘engel’ tanımadı Onların aşkı ‘engel’ tanımadı Körfez'de, görme engelli atlet 26 yaşındaki Buse Aras ile görme engelli judocu 2..
O İlçede dilek feneri yasaklandı O İlçede dilek feneri yasaklandı Son zamanlarda moda haline gelen ve halk arasında dilek feneri olarak bilinen uy..
Tehlike saçan bina koruma altında Tehlike saçan bina koruma altında Körfez ilçesi Hereke mahallesinde yıkılma tehlikesi bulunan binanın çevresini ko..
Vatandaş istedi belediye yaptı Vatandaş istedi belediye yaptı Körfez Belediyesi, cadde ve sokaklardaki altyapı çalışmalarının yanı sıra imar u..
  KARTEPE HABERLERİ
Kartepe’de muhteşem off-road şenliği Kartepe’de muhteşem off-road şenliği Kartepe Belediyesi, Kartepe Off-Road Kulübü ve Kartepe Doğal Hayatı Koruma ve Tu..
Derbent'in acı kaybı            Derbent'in acı kaybı Derbent'in acı kaybı
AK Parti’de O ilçeye 6 isim aday! AK Parti’de O ilçeye 6 isim aday! AK Parti'de temayül öncesi başkanlık adaylarının isimleri netlik kazanmaya başla..
Kartepe’de Off Road şenliği Kartepe’de Off Road şenliği Kartepe Belediyesi, Kartepe Off Road Kulübü ve Kartepe Doğal Hayatı Koruma ve Tu..
  KANDIRA HABERLERİ
Köpekler plaja indi Köpekler plaja indi Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde sahipsiz köpekler sürü halinde plaja girdi. Deniz..
Kandıra karpuzunda hasat zamanı Kandıra karpuzunda hasat zamanı Kandıra’da yetiştirilen ve kendine has aromasıyla rağbet gören karpuzların hasa..
Mavi Bayraklı plajlardan çıkanlar şaşırttı! Mavi Bayraklı plajlardan çıkanlar şaşırttı! Kocaeli’de Mavi Bayrak almaya hak kazanan plajlara denetim yapıldı, vatandaşın p..
Telekom bu tesisle neden ilgilenmiyor? Telekom bu tesisle neden ilgilenmiyor? Gölcük’te bulunan bir tesisin telefon hatları yaklaşık 1 haftadır kopuk. Telekom..
  GÜNCEL HABERLERİ
‘Namusum için yaptım’ demişti... Kızına tecavüz eden genci öldürdüğü için tutuklanmıştı! O davada şok gelişme ‘Namusum için yaptım’ demişti... Kızına tecavüz eden genci öldürdüğü için tutuklanmıştı! O davada şok gelişme ‘Namusum için yaptım’ demişti... Kızına tecavüz eden genci öldürdüğü için tutukl..
Tepki geldi, o heykel değiştiriliyor! Tepki geldi, o heykel değiştiriliyor! Tepki geldi, o heykel değiştiriliyor!
"Arsızlığın hafifliğin böylesi valla bravooo... Ortalıkta aslan gibi bekar adam dururken..." "Arsızlığın hafifliğin böylesi valla bravooo... Ortalıkta aslan gibi bekar adam ..
Yukarı