HABER AKIŞI
Reklamı Kapat
Reklamı Aç

PKK sözcüsü Alman vekilin İncirlik'te ne işi var?

 Tarih: 19-05-2017 10:30:00  -   Güncelleme: 19-05-2017 12:00:00
Taha Dağlı bugünkü köşe yazısında terör örgütü PKK'nın sözcülüğünü yapan Alman ajanının İncirlik'te ne işi olduğunu sordu.

Haber7.com yazarı Taha Dağlı bugünkü köşe yazısında terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan Alman milletvekilinin İncirlik'te ne işi olduğunu sordu.

ALMANLARDAN AJANLIK FAALİYETİ

PKK terör örgütünün propagandasını yapan bu adam bir Alman milletvekili.

Onun Almanya Federal Meclisinin bir üyesi olması, Türkiye’de elini kolunu sallayarak askeri tesislere girip çıkmasına, terör örgütü adına propaganda yapmasına ya da ajanlık faaliyetinde bulunmasına, ses çıkarılmayacağı anlamına gelmez.

Türkiye ile Almanya arasında bir kriz var. Adı, İncirlik.

Alman milletvekilleri İncirlik’i ziyaret etmek istiyor, biz ise buna izin vermiyoruz.

ALMANYA'YA NEDEN İZİN VERMİYORUZ?

Türk bakanlarına konuşma yasağı getiren, milletvekillerimize sansür uygulayan Almanya, şimdi çıkmış, “Alman milletvekillerinin İncirlik’e girmelerine izin verilmiyor” diye yaygara koparıyor.

Peki neden izin vermiyoruz?

İncirlik askeri üssüne girmek isteyen şahıslar Almanya Milletvekilleri.

Bu milletvekillerinin çoğunun düne kadar Türk topraklarında, Türkiye-Suriye sınırında neler yaptıklarını gördük.

GAZETECİ VE VEKİL SIFATIYLA AJANLIK FAALİYETİ

Gazeteci ya da milletvekili sıfatıyla bu ülkeye gelip, ellerini kollarını sallayarak, casusluk yapanların çoğu da Alman’dı.

Onların milletvekili ya da gazeteci olmaları, bu ülkede rahatlıkla terör propagandası veya ajanlık yapabilecekleri anlamına gelmez.

Almanlar için bu eski bir alışkanlık. Ama artık o eski Türkiye yok.

Bu nedenle İncirlik askeri üssünü ziyaretlerine izin verilmiyor.

Çünkü bu milletvekillerin çoğunun sabıkası var.

Mesela fotoğraftaki kişi, adı Andrej Hunko. Alman Sol Parti Milletvekili.

Bu adam 16 Nisan referandumunda Avrupa Konseyinin gözlemcisi olarak Türkiye’deydi.

Daha oy kullanma işlemi bitmeden Alman haber ajansına telefonla bağlandı, “Türkiye’de seçim şeffaf yapılmıyor” dedi.

Sonra bu adam ve diğerleri Türkiye’deki referandum sonucunu manipüle amaçlı olumsuz bir rapor kaleme aldılar.

"PKK'YI TERÖR LİSTESİNDEN ÇIKARALIM" DİYEN VEKİL

Daha da sonra bir baktık ki bu raporu yazan Alman milletvekilleri aynı zamanda terör örgütü PKK’nın sözcülüğünü de yapıyormuş.

Ben bir tane örnek verdim ama Almanya Federal Meclisi, Türkiye düşmanı, terör örgütü sözcülüğü yapan milletvekilleriyle dolu.

Andrej Hunko ve partisindeki diğer Alman vekiller, yani Sol Parti grup olarak, Almanya Parlamentosuna “PKK’yı terör örgütü listesinden çıkaralım” diye teklifte bulunmuşlardı.

Şimdi bu isimler, “Alman milletvekili” sıfatıyla Türkiye’de askeri üsse giremiyoruz diye isyan ediyor.

Nerede var ki böyle bir özgürlük?

Bunun adı casusluk özgürlüğü, terör örgütü propagandası özgürlüğü olabilir ancak.

Buna da Türkiye’de izin yok.

Almanya bu nedenle İncirlik’ten ayrılırız diyor, nereye gideceklermiş, Ürdün’e.

Buyursunlar gitsinler. Ürdün onlar için ne kadar rahat ve güvenli bir yer olabilir orası ayrı.

Kaldı ki İncirlik’ten ayrılmalarının ya da Ürdün’e veya Kıbrıs’a üs kurmalarının Türkiye açısından hiçbir olumsuz karşılığı da olmaz.

Haber7.com

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER Flash HABERLERİ
  ASAYİŞ HABERLERİ
Havalanı ve Otogarda huzur operasyonu Havalanı ve Otogarda huzur operasyonu Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, "Huzur Arefe Operasyonu" kapsamında, i..
İzmit'te zehirli madde paniği! İzmit'te zehirli madde paniği! İzmit'te bir kargo firmasına gelen paketten sızan kimyasal madde ortalığı karışt..
Tarihi eser kaçakçılığından 25 kişi yakalandı Tarihi eser kaçakçılığından 25 kişi yakalandı Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı'nın Kocaeli, İstanbul, Bursa, Yalova ve Sakarya'..
İzmit'te azot sızıntısı paniği İzmit'te azot sızıntısı paniği İzmit ilçesinde bir azot tankından sızıntı meydana geldi. Ortaya çıkan azot gazı..
  SPOR HABERLERİ
Erhan Yılmaz içini döktü Erhan Yılmaz içini döktü Haftalardır ‘Satıldı, satılıyor, ortak alınıyor’ denilerek gündemden düşmeyen Ko..
Sinan’dan veda sinyali Sinan’dan veda sinyali Kocaelispor’da Oğuzhan Türkmen’in ardından takımın bir diğer golcüsü Sinan Pekte..
Başkan Aydın’dan teşekkür Başkan Aydın’dan teşekkür Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 2016-2017 sezonu kupa töreni ve i..
İlyas yuvadan uçabilir İlyas yuvadan uçabilir Gölcükspor’un genç ve başarılı kalecisi İlyas Türengül’e ilgi her geçen gün arta..
  KOCAELİ HABERLERİ
“İzmitliler, pinpon topuna döndü” “İzmitliler, pinpon topuna döndü” BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Mavi Kocaeli Gazetesi’ne bir ziyarette bulundu. Ken..
İlhan Bayram yeni genel sekreter İlhan Bayram yeni genel sekreter Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’ın Bilecik’e vali ..
NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI:  RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN! NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI: RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN! NAZMİ ÖZ'ÜN KÖŞE YAZISI: RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN!
Sanberk ailesi iftarda buluştu Sanberk ailesi iftarda buluştu Başiskele Yuvacık Aydınkent Mahallesi No: 232 adresinde uzun yıllar faaliyet gös..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Yukarı