Yazı Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 12:04
 
Nazmi Öz'ün Köşe Yazısı: MÜSLÜMAN TÜRKLERDE ASKERLİK KUTSALDIR
Nazmi ÖZ
 
 

Müslüman Türklerde vatan savunması Farz dır. Dinimiz İslam da da böyledir. Tarihi geleneğimizde de böyledir. Ne kadar dini ve milli kavramlarımız varsa içini maalesef boşattık. Törpüledik veya cıvıttık.

 

  Her şeyimizi oy uğruna iktidar yoluna kurban ediyoruz. Bu vatanı bizlere canları pahasına emanet eden aziz şehitlerimiz kabirlerinden kalksalar bizi evlatlıktan reddederler. Dedelerinin kahramanlıklarını anlatıp da onlar gibi olmak istemeyen milletlere patates gibisiniz denir. Dedenin yaptığı kahramanlıkları anlatman bizimde kahraman olmaya hazır olmamızı gerektirmez mi?

 

 Aziz vatanımızı vatanı saymayanların her ortamda temcit pilavı gibi dile getirenler içimizde maalesef dolaşmaktadırlar. Utanmadan sıkılmadan. Askerliği ve askerlerimizi hiç sevmeyenlerde var. Gafletle askerlik için referandum yapılsa askerlik mecburi olmaktan çıksın mı? Çıkmasın mı? Diye korkuyorum içim kan ağlayarak yazıyorum çıksın diyenler çoğunluk çıkar.

 

 Birkaç yıldır bedelli askerlik çıksın diye hararetle bekleyenler vardı. Hatta para biriktirenler bile vardı. Bunlara niçin askere gitmek istemiyorsun? Sen nasıl Müslümansın? Sen nasıl Türksün? Diye tepki gösterdiğimizde; Benim canım sizinkinden kıymetli diyordu. Bu ülkede utanmadan sıkılmadan nasıl gezeceksin? Diyen akrabasına; Burası benim vatanım mı? Deyince. Akrabası da sana yazıklar diyerek yüzüne hakaretle tükürdü. Ben bu manzaraya üzülerek şahit oldum.

 

 Böyle düşünen vatandaşlarımız gün geçtikçe çoğalıyor. Bizler de; hocalar olarak okullarda kürsülerde çocuklarınıza, yüzmeyi, araç kullanmayı, sanat sahibi olmayı, savunma silahlarını kullanmayı öğretmek Peygamberimizin sünnetidir diyoruz. Tabiî ki doğrusunu söylüyoruz. Söylemeye de inşallah devam edeceğiz.

 

 Asker ve subay olmak isteyen millet evlatlarının alınlarından öpüyorum. Sizler benim gözümde birer kahramansınız. Yolunuz açık olsun! Allah kazadan beladan korusun! Bu vatan için akıttığınız her damla ter ahirette sizi inşallah cehennemden kurtaracaktır!

 

 Vatan borcunu ödediğinizden dolayı başınız dik gezersiniz. Gururla vatanınızda yaşarsınız. Ben Şemdinli de, Çatalca da, Durakta, Aktütün de, Derecikte, Alanda, Kor yürekte Takım Komutanlığı yapmak nasip oldu. Silah arkadaşlarımızı şehit verdik. Acılarını bağrımıza gömdük. Aklıma geldikçe gözyaşlarımla ruhlarına fatihalar gönderiyorum. Allah kabul etsin!

 

  Bu fani dünyada unutulmayan arkadaşlıklar; asker arkadaşlığı, hacı arkadaşlığı, yol arkadaşlığı, çocukluk çağları arkadaşlığı ile sınıf arkadaşlığıdır. Askerlik yapmadan vatanın kıymeti öğrenilemez. Vatan sevgisi tadılamaz. Sadece zannedilir. Bir şeyin tadını hmek istiyorsan onu yiyeceksin, ona dokunacaksın ve yaşayacaksın.

 

 Rabbime şükür oğlum polis olduğu halde Pertek de askerliğini yaptı. Diğer oğlum İslâhiye birliğinde vatan görevini yerine getirdi. Tüm askerlerimize sabır ve kolaylıklar diliyorum!

 

 
Etiketler: Nazmi, Öz'ün, Köşe, Yazısı:, MÜSLÜMAN, TÜRKLERDE, ASKERLİK, KUTSALDIR,
Haber Yazılımı