Yazı Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 15:59
 
TÜRKMENELİ CUMHURİYETİ KURULMALIDIR
Nazmi ÖZ
 
 

Suriye’de Irak’ta yaklaşık altı milyon Türkmen yaşamaktadır. Türkmenlerin köyleri, kasabaları, kazaları ve şehirleri vardır. Türkmen illerinde emperyalist ülkelerin terörist piyonları cirit atıyor. Terörist çakallara inler yapmışlar. Bu inleri maalesef müttefik zannettiğimiz ABD ve Almanya’nın inşa ettiği iddiası doğruysa ihanetin böylesi az görülmüştür.

 

Ey emperyalistler! Aklınızı başınıza alınız! Hissi hareketlerle dünyayı ateşe atmayın! Kanlı ellerinizi Türkmen yurtlarından çekiniz! İnşa ettiğiniz inler Pilotlarımızın kahramanca oyuncak gibi kullandığı jetlerimiz tarafından yerle bir edilir. O kahramanlar ki yirmi metre alçaktan uçarak alçakları imha ettiler. Hem güle oynaya . Şehit olursam bana verilecek parayla Tela fer’e okul yaptırın vasiyetiyle. Dünyanın neresinde böyle bir ordu vardır.

 

Gözlerini, gönüllerini, akıllarını,hislerini ve düşüncelerini kin, nefret bürümüş emperyalistler. Sizler 1. ve 2. Dünya savaşı çıkararak milyonlarca insanı katlettiniz. Şehirleri, kasabaları ve köyleri yaktınız, yıktınız. Alçakça yurdumuzu işgal ettiniz. Sizin zulmünüzü hatırladıkça tüylerimiz diken diken oluyor. İçinizdeki beyinsizler yüzünden dünyayı ateşe vermeyin! Yakacağınız ateş sizide bizide yakar. Piyonlarınızı alın Türkmen illerinden çekin gidin başımızı belaya sokmadan.

 

Kahraman ordumuz şehitler, gaziler vererek canını dişine takarak kurtardığı Türkmen yurtlarında “TÜRKMEN ELİ CUMHURİYETİ” kurulmalıdır. Kıbrıs’ta olduğu gibi. Milli dış politika izlenerek tanınması sağlanmalıdır. Bu yapılmazsa Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak kolay olmayacaktır. Ordumuzla sağladığımız başarıyı masa başında kaybederiz. Tarihimizde kötü emsaller çoktur.

 

Ordumuzun zaferlerini pekiştirecek milli politika izleyecek iktidara her zaman ihtiyaç vardır. İçimizde milli birliği sağlayacak ayrım yapmadan “Kuvay-ı Milliye” ruhunu sağlayacak ve ayakta tutacak tecrübeli profesyonel iktidar gereklidir.

 

Devletimize, milletimize ve kahraman ordumuza zaferler diliyorum! Allah yardımcınız olsun! Şehitlerimizin ruhları şad olsun! Milletimize ve ailelerine Cenab-Allah sabru cemil ihsan eylesin! Gazilerimize Allah acil şifalar versin!

 

KOCAELİMİZ BU NUFUSU NASIL BARINDIRACAK

Kocaeli nüfusu ardı arkası kesilmeden çoğalıyor. Bu çoğalma doğal değil. Kocaeli’ye göç eden veya sığınan bu vatandaşlarımızı nasıl iskân edeceğimizi düşünmek zorundayız. Kocaeli toprakları malum her gün anormal şekilde artan göçleri medeni bir şekilde karşılaması çok zordur.

İzmit’teki trafik kargaşası sokaklardaki insan kalabalıkları durumu fazlasıyla htiriyor.

Toplu taşıma araçlarının içine yığılmış insanlardan durumu anlıyoruz.

Ülkemizi ve Kocaeli’yi yönetenler bu işe çareler bulmalıdırlar. Yoksa yarın geç olabilir. Bu vatandaşları medeni bir şekilde iskan etmek gerek

İKİNCİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİ MESLEK TAŞLARIMA VE ÖĞRENCİLERE HAYIRLI OLSUN!

 
Etiketler: TÜRKMENELİ, CUMHURİYETİ, KURULMALIDIR,
Haber Yazılımı